Ale w koło jest… pełno śmieci

Przyszła pora na „Sprzątanie świata 2021”. W Mikstacie jako jedne z pierwszych „do boju” ruszyły miejscowe przedszkolaki, „Biedronki” i „Kubusie”, które zbierały śmieci na stadionie miejskim.

To wielki wstyd, żeby dzieci sprzątały po dorosłych, tym bardziej, że do worków trafiały najczęściej porzucone w krzakach, pod drzewami i w trawie butelki. To całkiem symboliczne, jak nasze dorosłe pokolenia dbają o środowisko naturalne, w jakim stanie przekazujemy naszym dzieciom i wnukom „Zielona Planetę”. Cała nadzieja w młodych, którzy na pewno lepiej zadbają o „Matkę Gaję”.

Akcję „Sprzątania świata” w Mikstacie organizuje Urząd Miasta i Gminy. – Przygotowaliśmy worki i rękawice dla uczestników. Po raz pierwszy mamy także nagrodę dla szkoły, która najbardziej aktywnie będzie zbierać śmieci. Niestety, odpady leżą wszędzie, w lasach i parkach, na skwerach chodnikach. Mam nadzieję, że udział w „Sprzątaniu świata” uczuli nas wszystkich na ten problem – mówi Monika Piechocka, podinspektor ds. gospodarki odpadami w UMiG Mikstat.

„Sprzątanie świata” na terenie miasta i gminy Mikstat rozpoczęło się 16 września i potrwa do 21 września.

PK

W piątek, 17 września, teren stadionu miejskiego sprzątały „Biedronki” i „Kubusie” razem ze swoimi wychowawczyniami z przedszkola w Mikstacie.

 

 Skip to content