Menu główne

Badania na mikstackim stadionie

Piątek to pierwszy dzień badań na obecność koronawirusa SARS-CoV-2 dla mieszkańców Mikstatu i powiatu ostrzeszowskiego. Punkt poboru wymazów zlokalizowano na stadionie miejskim przy ul. Brzozowej w Mikstacie. W sobotę i poniedziałek będzie się można jeszcze zapisać na badania zaplanowane we wtorek.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Ostrzeszowie informuje, że można się jeszcze zarejestrować telefonicznie na badania, które zostaną przeprowadzone we wtorek, 11 sierpnia w godzinach od 8.00 do 16.00 w punkcie pobrań wymazów na mikstackim stadionie. Rejestracji można dokonać w sobotę, 8 sierpnia 2020, w godzinach od 8.00 do 13.00 oraz w poniedziałek, 10 sierpnia 2020r., w godzinach od 8.00 do 10.00 pod numerem telefonu +48 61 656-80-75.

W Mobilnym Punkcie Pobrań uruchomione są dwie ścieżki dla pieszych. Na stadion wchodzi się przez bramę główną, gdzie po dezynfekcji rąk, badaniu temperatury i rejestracji pobierany jest wymaz. Wyjście ze stadionu znajduje się obok sceny, od ul. Witosa. Okolice stadionu zabezpiecza Policja i druhowie z OSP.

Jak informuje Sanepid, każda z przebadanych osób ma dostęp do wyników online, a w przypadku, gdyby test dał wynik dodatni, informację taką otrzyma także Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Ostrzeszowie. Każda osoba zakażona (z dodatnim wynikiem badania w kierunku koronawirusa SARS-CoV-2) zostanie skierowana przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Ostrzeszowie na izolację domową lub instytucjonalną. Osoby zamieszkujące wspólnie z osobą zakażoną zostaną objęte kwarantanną.

PKSkip to content