Badanie dla zdrowia

W przeddzień Dnia Matki, 25 maja br. panie z miasta i gminy Mikstat mogły wykonać profilaktyczne bezpłatne badanie mammograficzne. Mammobus został ustawiony na placu Szkoły Podstawowej im. E. Estkowskiego przy ul. Grabowskiej, a badania były prowadzone w godz. 14-17.

Akcję zorganizowały: Ośrodek Profilaktyki i Epidemiologii Nowotworów im. Aliny Pieńkowskiej „OPEN” w Poznaniu i Narodowy Fundusz Zdrowia przy wsparciu europoseł Andżeliki Możdżanowskiej, poseł Katarzyny Sójki oraz Miasta i Gminy Mikstat. – Badania profilaktyczne są najtańszą i najskuteczniejszą metodą w walce z rakiem. Wczesne wykrycie zmian nowotworowych pozwala pokonać chorobę. Dlatego jako lekarz zachęcam panie do korzystania z okazji, kiedy mammobus przyjeżdża do naszej miejscowości i można wykonać bezpłatne badanie. Cieszę się, że organizując akcje profilaktyczne możemy zawsze liczyć na burmistrza Mikstatu, Henryka Zielińskiego, dla którego sprawy zdrowia, opieki medycznej nad mieszkańcami gminy są bardzo ważne – przekonuje poseł Katarzyna Sójka.

Jeśli któraś z pań nie mogła skorzystać z badań, które odbyły się w miniony wtorek, to kolejna okazja nadarzy się już 17 czerwca w godz. 9-13 oraz zaraz po wakacjach – 1 września w godz. 9-17. W tych dniach mammobus będzie ustawiony również na placu szkolnym przy ul. Grabowskiej w Mikstacie.

Kobiety w wieku 50-69 lat mają prawo do jednego bezpłatnego badania mammografem w ciągu 2 lat.

PKSkip to content