BAJKOWE ZABAWY ZE SŁOWEM

XVIII POWIATOWA OLIMPIADA JĘZYKOWA DLA DZIECI PRZEDSZKOLNYCH I SZKOLNYCH ,,BAJKOWE ZABAWY ZE SŁOWEM’’ POD HASŁEM  ,,KRASNALA HAŁABAŁĘ WAM PRZEDSTAWIAMY I DO CZYTANIA JEGO PRZYGÓD ZAPRASZAMY”

W tym roku szkolnym 2021/2022 do udziału w XVIII Małej Olimpiadzie Językowej zgłosiło się 8 placówek – szkół i przedszkoli z naszego powiatu ostrzeszowskiego. Olimpiada Językowa od dwóch lat odbywa się w zmienionej formule online, ze względów bezpieczeństwa zdrowotnego, ale i ze względu na możliwość nabywania nowych umiejętności informatycznych przez dzieci i nauczycieli. Cieszy się popularnością i zaufaniem. Przy XVIII Olimpiadzie można przyjąć, że Olimpiada stała się już ,,pełnoletnia”. Przypominamy, że pierwsza Olimpiada powstała w ramach realizacji Programu Profilaktyki Logopedycznej ,,Spróbujmy mówić razem” autorstwa Bożeny Dittfeld, inicjatora Konkursu.

Niezmiennym jej celem jest propagowanie miłości do mowy ojczystej oraz rozwijanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży.

Organizatorem jest Przedszkole nr1 ,,Bajkowa Jedyneczka” oraz laureat ubiegłorocznej Olimpiady – Szkoła Podstawowa im. L.Wawrzyńskiej z oddziałem przedszkolnym w Biskupicach Zabarycznych. Patronat Honorowy nad Olimpiadą sprawuje Starostwo Powiatowe w Ostrzeszowie.

Bohaterem literackim spotkania był KRASNAL HAŁABAŁA, którego przygody bardzo się dzieciom spodobały. Spotkanie z pytaniami QUIZU prowadziła Donata Kołodziej, a pomoc informatyczną udzielał Maciej Kamiński.

Dnia 8 czerwca 2022 roku na spotkaniu odbyło się podsumowanie konkursu i jego trzech etapów oraz wybór LAUREATA. LAUREATEM ZOSTAŁ ZESPÓŁ ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ W NIEDŹWIEDZIU.

Podziękowania również składamy SPONSOROM SPOTKANIA, BYLI NIMI: Starostwo Powiatowe w Ostrzeszowie, Szkoła Podstawowa w Biskupicach Zabarycznych, Przedszkole Bajkowa Jedyneczka w Ostrzeszowie, Rady Rodziców obu placówek, CPE ŚWIAT ŻAKA w Ostrzeszowie.

DZIĘKUJEMY WAM ZA RADOŚĆ, SZCZĘŚCIE I WZRUSZENIE DZIECI BIORĄCYCH UDZIAŁ W SPOTKANIU.

Zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach Olimpiady!

                                                                                                                                                   Donata KołodziejSkip to content