Bal przebierańców i tradycja Tłustego Czwartku w oddziale przedszkolnym w Kaliszkowicach Ołobockich.

Karnawał to fantastyczny czas nie tylko dla dorosłych, ale też przede wszystkim dla dzieci. Dla przedszkolaków z oddziału przedszkolnego w Kaliszkowicach Ołobockich Bal karnawałowy to dzień niezwykły, często wyczekiwany już dużo wcześniej.

W naszym przedszkolu Bal przebierańców odbywa się zawsze w tłusty czwartek, więc i tak odbył się też w tym roku. Dzieci przebrane w różnorodne, kolorowe stroje, wspaniale bawiły się w rytm muzyki, gier i zabaw, które chętnie przygotowała dla nich wychowawczyni Pani Honorata Świerczyk.

Podczas trwania zabawy, odbyły się przeróżne quizy, tańce i śpiewy. Wspólna zabawa przysporzyła przedszkolakom wiele radości, a to było głównym celem naszego balu.

Księżniczki, towarzyszący im spidermani, królewny, motylki, biedronki, jednorożce policjanci, dinozaury i wiele innych postaci z bajek i filmów animowanych opanowały na kilka godzin nasz oddział przedszkolny. Na twarzach małych tancerek i tancerzy malował się uśmiech, który nie znikał, mimo chwilowego zmęczenia. Było bardzo radośnie, kolorowo i zabawnie. W przerwie między tańcami, a zabawą dzieci dotrzymały tradycję Tłustego Czwartku i posiliły się pączkami oraz innymi smakołykami.

Po tegorocznym Balu na pewno pozostały wspaniałe wspomnienia, które będą nam towarzyszyły do kolejnego karnawału.Skip to content