Będą dalej kładli asfalt

Remont drogi gminnej z Biskupic Zabarycznych do Kaliszkowic Ołobockich potrwa jeszcze kilkanaście dni. Trasa będzie wyłączona z ruchu pod koniec przyszłego tygodnia: 16, 17 i 18 września (od następnego czwartku do piątku).

Na początku bieżącego tygodnia drogowcy zaczęli kłaść nową nawierzchnie asfaltową od strony Kaliszkowic Ołobockich. Wcześnie zostały wyrównane i w kilku miejscach poszerzone pobocza; w kilku miejscach poprawiono profil jezdni. Roboty będą kontynuowane w przyszłym tygodniu – od poniedziałku do środy równane będą pobocza, natomiast od czwartku do soboty wykonawca będzie kładł asfalt. Przez pierwsze trzy dni tygodnia droga będzie przejezdna (chociaż z pewnymi utrudnieniami związanymi z prowadzonymi pracami), natomiast przez kolejne trzy dni w określonych godzinach zostanie całkowicie zamknięta dla ruchu.

Po modernizacji na całej długości droga gminna numer G832545 Biskupice Zabaryczne – Kaliszkowice Ołobockie będzie miała asfaltową nawierzchnię o szerokości 5 metrów. Na tę inwestycję samorząd mikstacki pozyskał dotację z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w wysokości 581 216 zł.

PKSkip to content