Biskupickie jasełka w klubie seniora

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Biskupicach Zabarycznych wystąpili w Klubie Senior+ w Mikstacie z przekazem radości, młodości, miłości i nadziei. Jasełka przygotowane przez młodzież pod opieką ks. Juliana Kopińskiego i Bernadetty Białej zostały bardzo ciepło przyjęte przez mikstackich seniorów.

W roku ubiegłym jasełkowe przedstawienie zaprezentowały dzieci ze świetlicy środowiskowej w Mikstacie, natomiast w tym roku Edmund Tetlak, kierownik Klubu Senior+ zaprosił szkolną grupę artystyczną ze Szkoły Podstawowej w Biskupicach Zabarycznych. Klubowicze razem z młodzieżą śpiewali piękne kolędy i z uwagą wysłuchali opowieści zaprezentowanych w scenkach. Aktorzy wystąpili w charakterystycznych jasełkowych strojach, a całe przedstawienie zostało pięknie umuzykalnione.

Dziękując za zaproszenie do klubu ks. Julian poinformował, że oprócz przedstawienia jasełkowego grupa młodych artystów przygotowuje także spektakl kultywujący tradycje „podkoziołka”, które chętnie zaprezentuje w klubie. Gratulacje i podziękowania młodym artystom złożyli Edmund Tetlak i burmistrz Henryk Zieliński, który przyznał się, że w młodości sam chętnie występował w takich przedstawieniach.

PKSkip to content