Brawo dziewczęta!

Sztafeta szwedzka dziewcząt reprezentująca naszą szkołę na Mistrzostwach Województwa w Festiwalu Sztafet w Poznaniu w ramach Wielkopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej zajęła II miejsce!

W dniu 11 października uczennice zmagały się na Stadionie Lekkoatletycznym Golęcin. Aż 80 szkół z Wielkopolski rywalizowało w trzech konkurencjach: sztafecie 4x 100m, sztafecie 4x 400m i sztafecie szwedzkiej. Skład sztafety szwedzkiej: Eliza Gąsiorek-100m, Anna Przybylska-200m (zmieniła Maję Gryglewską), Weronika Stasierska-300m oraz Alicja Kapała- 400m. Rezerwowa- Jessica Stach.

Dziewczęta rywalizowały na ośmiotorowej bieżni, biegły w drugiej silniejszej serii. Sztafeta z Żerkowa od początku miała przewagę. Na ostatniej prostej Ala dzielnie goniła rywalkę i była tuż za nią. Zawodniczki z Żerkowa były szybsze o 0,38 sekundy. Wynik pierwszej sztafety z Żerkowa- 2.34,33, wynik naszej sztafety 2.34,71. Razem startowało 14 sztafet. Uczennice wyprzedziły miedzy innymi: Leszno, Poznań, Bukowiec Górny, Oborniki, Ostrów Wielkopolski, Piłę.

Podziwiamy ducha walki naszych dziewcząt i gratulujemy!

Brawo dziewczęta!Skip to content