Cuda z Dyni: Świętowanie Dnia Dyni w Przedszkolu

W dniu 31.10.2023r. pełnym kolorów i radości, maluchy z naszego przedszkola uczciły niezwykłe święto – Dzień Dyni. Na placu przedszkolnym rozbrzmiewały śmiechy i okrzyki radości, gdyż zorganizowano niezapomniany konkurs dyniowy pod hasłem “Cuda z Dyni”.

Dzieci wraz z rodzicami przygotowały różnorodne dynie, nadając im niepowtarzalne kształty i wzory. Wśród nich pojawiły się dynie malowane, ozdobione kolorowymi wstążkami, a nawet dynie w wersji miniaturki swoich wielkich kuzynów. Konkurs nie tylko rozbudził kreatywność maluchów, ale także zjednoczył społeczność przedszkolną w atmosferze wspólnego świętowania.

Najbardziej oczekiwany moment to ogłoszenie zwycięzców konkursu. Jury miało trudne zadanie, bowiem wszystkie dynie były wyjątkowe. Po długich naradach i zastanowieniach wyłoniono triumfatorów, którzy otrzymali specjalne nagrody za swoje arcydzieła dyniowe.

Po zakończeniu konkursu wszyscy uczestnicy przenieśli się na magiczny dywan, gdzie czekały na nich fascynujące zabawy ruchowe. Dywan stał się podłożem do różnych gier i tańców, które sprawiły, że Dzień Dyni nabierał jeszcze bardziej magicznego charakteru.

Kolejnym punktem programu było tworzenie własnej dyni z papierowego talerzyka. Dzieci z zapałem kleiły i ozdabiały swoje dynie, tworząc unikatowe dzieła sztuki. Proces ten nie tylko rozwijał zdolności manualne, ale także pobudzał wyobraźnię dzieci, które z dumą prezentowały swoje papierowe arcydzieła.

Dzień Dyni w przedszkolu okazał się nie tylko czasem radości i kreatywności, ale także doskonałą okazją do integracji społeczności oraz rozwijania zdolności najmłodszych. Z pewnością to święto na długo pozostanie w pamięci dzieci i ich rodziców, tworząc piękne wspomnienia z magicznego świata dyni.

Marlena ChrobakSkip to content