Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada…

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada(…),lecz przez to, czym dzieli się z innymi”(JPII).

Poprzez poszukiwania darczyńców dla Stowarzyszenia „Wspólne Dobro” spotkaliśmy ludzi dobrego serca. Wynikiem tego było spotkanie ,które odbyło się 3 stycznia br. w klubie „Wspólne Dobro” w Biskupicach Zabarycznych.

W spotkaniu uczestniczyli rodzice ,30 dzieci z zakończonego programu „Grunt to rodzina” i wolontariusze z „Samaritan’s Purse”.

Fundacja „ Samaritan’s Puree” jest to fundacja międzynarodowa ,która między innymi każdego roku w listopadzie przygotowuje i odbiera od darczyńców pudełka po butach wypełnione zabawkami, przyborami szkolnymi , przedmiotami osobistymi i innymi drobnymi upominkami. Następnie są dystrybuowane do poszczególnych krajów przez wolontariuszy.

W tym roku te paczki (z Niemiec i Belgi) trafiły do Biskupic. Wolontariusze Konrad, Alan i Radek z dziećmi i rodzicami stworzyli świąteczną atmosferę . Było śpiewanie kolęd i opowieści o tym ,że warto pomagać innym.

Może z tych roześmianych dzieci wyrosną nowi wolontariusze ,którzy dzięki swojej pracy będą mogli wywołać uśmiech na twarzy innych.

StowarzyszenieSkip to content