Dobra droga przy szkole w Kaliszkowicach Ołobockich

Droga gminna w Kaliszkowicach Ołobockich, w newralgicznym punkcie miejscowości (w pobliżu szkoły podstawowej i dużej firmy), ma już nową nawierzchnię. Inwestycja została zrealizowana z  blisko 80-procentowym dofinansowaniem z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. 

Rekordowy dla samorządu, jeśli chodzi o inwestycje w infrastrukturę komunalną, rok 2023 zbliża się do końca. Jedną z ostatnich tegorocznych inwestycji był remont bardzo istotnego dla bezpieczeństwa mieszkańców, szczególnie uczniów, odcinka drogi w Kaliszkowicach Ołobockich. Umowa na realizację tej inwestycji została podpisana 18 października w gabinecie burmistrza Mikstatu, a wykonawcą wyłonionym w przetargu został Zakład Budowy Dróg Henryk Mocny z Błaszek. Umowa opiewała na kwotę 341 138 zł. Na tę inwestycję Urząd Miasta i Gminy w Mikstacie pozyskał dofinansowanie od wojewody wielkopolskiego z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w wysokości 272 911 zł.

Zaplanowane prace w ramach zadania „Remont drogi gminnej w miejscowości Kaliszkowice Ołobockie działka nr 443 od 0,596 km do 0,904 km” zostały wykonane w październiku i listopadzie br. Znacząca poprawa stanu drogi w tym miejscu, chociaż to tylko odcinek 300-metrowy, na pewno satysfakcjonuje  mieszkańców, zwłaszcza rodziców dowożący dzieci do pobliskiej szkoły oraz kierowców samochodów ciężarowych poruszających się na tym obszarze.

PK

Droga gminna w Kaliszkowicach OłobockichSkip to content