Dobra piłka w Kaliszkowicach Kaliskich

W pierwszym rozegranym na nowym boisku ze sztuczną nawierzchnią w Kaliszkowicach Kaliskich Gminnym Turnieju Piłki Nożnej Szkół Podstawowych zwyciężyła drużyna Biskupic Zabarycznych. Podopieczni Rafała Kałążnego wygrali wszystkie mecze i był to już ich drugi turniej w tym roku bez porażki. Srebrne medale wywalczył Mikstat, który po zaciętej walce i dogrywce pokonał gospodarzy. 

Organizatorom turnieju rozgrywanego w piątek, 28 kwietnia br. sprzyjała piękna słoneczna pogoda, a zmagania młodych piłkarzy obserwowała liczna grupa uczniów, nauczycieli oraz gości, wśród których byli: Barbara Rasiak – radna i sołtys Kaliszkowic Kaliskich, radny Zbigniew Walczak oraz Tomasz Maciejewski – przewodniczący Rady Powiatu Ostrzeszowskiego. Zawody rozgrywano systemem „każdy z każdym”; mecze trwały 2×8 min.. Sędziował Karol Plokarz a stronę medyczną zabezpieczał ratownik Adam Bladziak.

Mecze były wyrównane i emocjonujące, a najlepsi okazali się uczniowie z Biskupic Zabarycznych, którzy wygrali wszystkie swoje pojedynki. W meczu decydującym o miejscach 2. i 3. potrzebna była dogrywka, bo w regulaminowym czasie był remis 2:2 –  w doliczonym czasie zwycięską bramkę strzelili zawodnicy z Mikstatu.

Ostateczna klasyfikacja:

1. SP Biskupice Zabaryczne (3 zwycięstwa) – trener Rafał Kałążny,

2. SP Mikstat (2) – Adrian Przybyłek,

3. SP Kaliszkowice Kaliskie (1) – Aleksander Mądry,

4. SP Kaliszkowice Ołobockie (0) – A. Mądry.

Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano Alana Witonia z Biskupic Zabarycznych, a najlepszym bramkarzem jego kolegę z drużyny Jakuba Janiaka. Puchary i statuetki wręczała Irena Kurek, dyrektor szkoły w Kaliszkowicach Kaliskich.

Drużyna z Biskupic Zabarycznych przyjechała na turniej w Kaliszkowicach Kaliskich na rowerach i w drogę powrotną zabrała puchar za pierwsze miejsce oraz statuetki dla najlepszego zawodnika i bramkarza. To już jej drugi triumf w tym roku – wcześniej wygrała gminny turniej halowy w Mikstacie.

Brawa należą się Olkowi Mądremu, który przygotował i przeprowadził pierwszy turniej piłkarski na nowym boisku w Kaliszkowicach Kaliskich.

PK   

  Skip to content