Dobrze rozpoczęli sezon

W nowy sezon sportowy reprezentanci Szkoły Podstawowej im. Ludwiki Wawrzyńskiej z Oddziałem Przedszkolnym w Biskupicach Zabarycznych weszli z dużym impetem. W marcu 2022 r. podopieczni Rafała Kałążnego zdobywali kolejne medale w tenisie stołowym, warcabach i kolarstwie górskim MTB.

W Mistrzostwa Powiatu Ostrzeszowskiego SP – Igrzyska Młodzieży Szkolnej w drużynowym tenisie stołowym dziewcząt, rozgrywanych w Czajkowie reprezentacja Biskupic Zabarycznych zajęła I miejsce drużynowo, a indywidualnie Maja Nieruchalska i Roksana Komin awansowały do zawodów rejonowych w Raszkowie.

W Mistrzostwa Powiatu Ostrzeszowskiego SP – Igrzyska Dzieci i Igrzyska Młodzieży Szkolnej w warcabach klasycznych w Kobylej Górze I miejsca zajęły Julia Pawłowska i Liliana Biała, a II miejsce Roksana Komin; wszystkie trzy wywalczyły awans do finału wojewódzkiego w Poznaniu.

W Otwartych Mistrzostwa Miasta Kalisza „Szukamy Następców Olimpijczyków” w kolarstwie górskim MTB w Kaliszu I miejsce zajęła Amelia Janiak, a Maja Nieruchalska była trzecia. Ponadto: V miejsce – Alan Witoń, VII miejsce – Mikołaj Czaska, VIII miejsce – Roksana Komin, IX miejsce – Jakub Janiak, X miejsce – Weronika Otwiaska.

W Mistrzostwa Miasta i Gminy Mikstat Szkół Podstawowych w tenisie stołowym w Mikstacie na najwyższym stopniu stanęły: Aleksandra Kammer, Weronika Otwiaska i Roksana Komin. Ponadto: II miejsce – Liliana Biała, II miejsce – Maja Nieruchalska, IV miejsce – Zuzanna Dziegińska, IV miejsce – Filip Dziegiński, V miejsce – Amelia Janiak, V miejsce – Tobiasz Biały, Alan Witoń, Wiktor Kalina, Filip Gomółka.

W Ogólnopolskim Koźminieckim Wyścigu Kolarskim w kolarstwie górskim MTB „ Szukamy Następców Olimpijczyków” w Koźminku zawodnicy z Biskupic Zabarycznych także plasowali się w czołówce: III miejsce – Amelia Janiak, III miejsce – Alan Witoń, III miejsce – Maja Nieruchalska, VI miejsce – Roksana Komin, VIII miejsce – Agata Madajka.

RKSkip to content