Dożynki z „Wiewiórkami” i „Żabkami” w przedszkolu

Sądząc po minach rodziców i dziadków oraz uśmiechniętych buziach dzieci tegoroczne dożynki w Publicznym Przedszkolu w Mikstacie były nad wyraz udane. Zabawa była świetna a po występach wszyscy z apetytem kosztowali pyszny chleb ze smalce i ogórkiem oraz wyśmienite placki przygotowane przez mamy przedszkolaków.

Tegoroczne dożynki zorganizowały dwie grupy z Publicznego Przedszkola w Mikstacie: „Wiewiórki” i „Żabki”. Dzieci po opieką swoich opiekunek, nauczycielek przedszkolnych, przy wydatnej pomocy rodziców włożyły wiele pracy w przygotowanie barwnego, rozśpiewanego i roztańczonego widowiska złożonego z tradycyjnych piosenek i tańców. Przedszkolaki występowały w efektownych strojach ludowych, a zabawa odbywała się na dziedzińcu przedszkola w efektownej scenografii przygotowanej przez organizatorów widowiska. Wszyscy świetnie się bawili, przedszkolaki świetnie radziły sobie z tremą, a ich brawurowe występy z wypiekami na twarzy śledziły mamy, ojcowie i dziadkowie, którym udało się dotrzeć na czas. Niech żałuje, kto tam nie był.

Tradycyjnie, jak to na dożynkach mikstackie przedszkolaki „niosły plon”: okazały bochen chleba, imponujący wieniec, wspaniałe wypieki, słodkie owoce i zdrowe warzywa, które wręczyli gospodarzom dożynek: Ewie Biegańskiej, dyrektor przedszkola i Henrykowi Zielińskiemu, burmistrzowi Mikstatu.

Po tanecznych swawolach Pani Ewa pięknie podziękowała dzieciom, ich opiekunkom i rodzicom zaangażowanych w przygotowanie dożynek za wspaniały spektakl, który pokazywał szacunek do wspaniałych polskich tradycji ludowych przekazywanych z pokolenia na pokolenie. Aż wreszcie przyszedł czas na ucztę… I ja tam byłem, zdjęcia robiłem, pyszny chleb ze smalcem i ogórkiem jadłem, ciasta ze śliwką i jabłkiem spróbowałem, świetnie się bawiłem i wcale się nie nudziłem – a wręcz przeciwnie.

PK

 Skip to content