Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej z oddziałem przedszkolnym w Kaliszkowicach Ołobockich

1 czerwca został ustanowiony Międzynarodowym Dniem Dziecka!

Jest to dzień wszystkich dzieci, dzieci z Polski, jak i z całego świata. Święto to oficjalnie obchodzone jest od ponad pół wieku i na zawsze wpisało się w kalendarz. Celebruje się go we wszystkich państwach, jako Dzień Praw Dziecka lub pod nazwą Powszechnego Dnia Dziecka. Różnicą jest tylko data, kiedy w danym państwie jest obchodzony. W kalendarzowym Dniu Dziecka, dzieci oczekują zwiększonej dawki przyjemności, łakoci, prezentów, organizacji imprez i większej swobody.

Również w naszej szkole zorganizowaliśmy dla dzieci dzień inny niż wszystkie, dzień zabawy i beztroski.

Imprezę rozpoczęliśmy programem artystycznym Mini Playback Show  przygotowanym  przez uczniów   klas 1-7, podczas którego mogliśmy posłuchać dobrej muzyki i obejrzeć występy taneczne. Swoimi tanecznymi umiejętnościami mogli pochwalić się wszyscy, podrygując do takich utworów, jak: „Kaczuszki”, „ Lambada”, „Macarena”, czy „Hey,hey baby…”

Dużym powodzeniem cieszyły się konkurencje w języku angielskim. Dzieci wykazały się znajomością słówek, m.in. nazw części ciała i kolorów. Wielką frajdą było dla dzieci również poszukiwanie na czas ukrytych w ogrodzie szkolnym orzechów.

Dzięki pięknej pogodzie mogliśmy spędzić ten dzień na świeżym powietrzu. W przerwach między konkurencjami uczniowie mogli się posilić frytkami, lodami i sokami przygotowanymi przez Radę Rodziców.

Zabawy i konkurencje cieszyły się dużym zainteresowaniem dzieci, zarówno starszych jak i młodszych. Tego dnia wszyscy byli wygrani i otrzymali słodki poczęstunek w postaci cukierków.

Karolina SzewczykSkip to content