Dzień Języka Angielskiego w Szkole Podstawowej w Biskupicach Zabarycznych

Język angielski jest jednym z sześciu oficjalnych języków ONZ, który ma swój własny dzień i został on ustanowiony w wyniku inicjatywy podjętej w 2010 roku przez Departament Informacji Publicznej. Angielski jest językiem urzędowym w najważniejszych organizacjach międzynarodowych, takich jak m.in. NATO, ONZ, czy Unia Europejska. Posługują się nim też giełdy, korporacje i stowarzyszenia.

Międzynarodowy Dzień Języka Angielskiego ustanowiono na 23 kwietnia. Jest to termin uznawany za dzień urodzin i śmierci wybitnego twórcy Williama Szekspira – autora m.in. Romea i Julii. Zatem jest to również wyraz uczczenia historii i bogactwa kultury lingwistycznej języka Szekspira.

W Naszej szkole Dzień Języka Angielskiego obchodziliśmy 17 kwietnia. W tym dniu korytarz szkolny został przyozdobiony w barwy Wielkiej Brytanii. Uczniowie mieli możliwość obejrzenia różnych gadgetów pochodzących z Wielkiej Brytanii np. porcelany, pocztówek itp. Klasa VII przedstawiła całej społeczności szkolnej prezentacje, które siódmoklasiści przygotowali i opracowali wcześniej. Mieliśmy okazję wysłuchać ciekawych faktów dotyczących Wielkiej Brytanii, podstawowych informacji na temat królowej Elżbiety II i jej następcy króla Karola III oraz jednego z najpopularniejszych twórców literatury brytyjskiej Williama Shakespeara. Trzecioklasiści zaprezentowali swoje umiejętności wokalne śpiewając jedną z piosenek w języku angielskim. Obchody Dnia Języka Angielskiego zakończyliśmy słuchając ulubionych utworów muzycznych – oczywiście w języku angielskim.

Jest wiele zalet wynikających ze znajomości języka angielskiego dlatego aktywnie zachęcamy do pogłębiania wiedzy i umiejętności w tym zakresie.

Natalia Walczak

Donata Kołodziej



Skip to content