Eko-plakaty i świadomość

W tym konkursie wszyscy wygrywają: uczniowie, szkoły, gmina i Ziemia – planeta ludzi. Nagrody zostały przyznane i wręczone, ale najważniejsze, że dzieci i młodzież mają coraz większą świadomość i wiedzę ekologiczną.

Celem konkursu plastyczno–ekologicznego dla dzieci i młodzieży w mieście i gminie Mikstat, organizowanego przez Urząd Miasta i Gminy Mikstat, jest podnoszenie świadomości ekologicznej wśród dzieci, kształtowanie trwałych nawyków przyczyniających się do dbałości o stan środowiska naturalnego, zachęcanie do podejmowania praktycznych działań na rzecz ochrony środowiska oraz kształtowanie odpowiedzialności za stan środowiska. – W tym roku uczestnicy konkursu mieli za zadanie wykonanie w dowolnej technice plakatu przedstawiającego dbanie o środowisko naturalne: segregowanie śmieci, odnawialne źródła energii, oszczędzanie wody, prądu itp. – wyjaśnia Monika Piechocka, organizatorka konkursu.

Autorzy wyróżnionych prac otrzymali nagrody rzeczowe, które z rąk burmistrza Henryka Zielińskiego odebrali dyrektorzy szkół (wyjątkowo ze względu na ograniczenia covidowe).

PK

Wyróżnione prace uczniów szkół podstawowych:

  • Klasy 1–3: Marcelina Banaś – klasa 3, SP Biskupice Zabaryczne, Zuzanna Bartczak – klasa 1b, SP Mikstat, Nikodem Chmielewski – klasa 3a, SP Mikstat;
  • Klasy 4–8: Julia Słowińska – klasa 8 c, SP Mikstat, Anna Brodziak Klasa – klasa 7a, SP Mikstat
  • Aleksandra Kammer – klasa 4, Biskupice Zabaryczne;
  • Prace wyróżnione w przedszkolu w Mikstacie: Maria Matysek, Julia Witoń, Zuzanna Psikus.


Skip to content