FOTO-RAPORT Z BUDOWY NOWEJ SIEDZIBY OŚRODKA ZDROWIA W MIKSTACIE – 10 WRZEŚNIA 2021 R.

A mury rosną, rosną…

Niecałe dwa miesiące od podpisania umowy z wykonawcą widać już rosnące mury nowej siedziby miejsko-gminnego ośrodka zdrowia w Mikstacie. 9 września burmistrz Henryk Zieliński spotkał się na terenie budowy z projektantem Piotrem Jańskim i Dominikiem Rogusznym, szefem firmy MIKSTBUD.

Umowa została podpisana 6 lipca br. przez burmistrza Henryka Zielińskiego i skarbnik Teresę Michalak, reprezentujących miasto i gminę Mikstat oraz Dominika Rogusznego i Marię Roguszną z firmy MIKSTBUD, w obecności Kazimierza Kulikowskiego, kierownika przychodni zdrowia w Mikstacie, Tomasza Maciejewskiego, szefa gminnych inwestycji oraz poseł Katarzyny Sójki, która aktywnie wspierała burmistrza Mikstatu w staraniach o dofinansowanie inwestycji ze środków państwowych. Dotacja z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych wynosi 2,8 mln zł, czyli inwestycja w większości jest realizowana ze środków centralnych.

Po przekazaniu placu budowy wykonawca jeszcze w lipcu przystąpił do realizacji najważniejszej inwestycji w tej kadencji samorządu mikstackiego. Burmistrz regularnie wizytuje teren budowy a 9 września, czyli 2 miesiące po podpisaniu umowy oceniał postęp robót wspólnie z autorem projektu architektonicznego oraz szefem MIKSTBUD-u. – Kiedy mieszkańcy pytają mnie o budowę nowego ośrodka zdrowia, to niektórzy są zdziwieni, że chcemy zakończyć tę inwestycje już w przyszłym roku. Ale mury szybko rosną a pogoda sprzyja budowlańcom, co oczywiście mnie jako inwestora bardzo cieszy – mówi Henryk Zieliński, burmistrz Mikstatu. – Jestem w kontakcie z wykonawcą, bo to innowacyjny w skali kraju projekt. Kiedy jestem w Mikstacie zaglądam na budowę i widzę, że prace są prowadzone w szybkim tempie i zgodnie z projektem – dodaje architekt Piotr Jański. – Po ulewnych deszczach musieliśmy sobie poradzić z gromadzącą się w wykopie wodą, ale szybko udało nam się opanować sytuację. Prace przebiegają według harmonogramu, przerzuciliśmy na plac budowy w Mikstacie ludzi z innego obiektu, żeby utrzymać dobre tempo robót. Chcemy zakończyć pracę i oddać budynek gotowy do prac wykończeniowych i zagospodarowania latem przyszłego roku – deklaruje Dominik Roguszny, właściciel MIKSTBUD-u.

PKSkip to content