Fotorelacja z wmurowania kamienia węgielnego pod nowy ośrodek zdrowia w Mikstacie

Kamień węgielny wmurowany

Na budowie nowego ośrodka zdrowia w Mikstacie został wmurowany kamień węgielny. W uroczystości uczestniczyli: Marlena Maląg – minister rodziny i polityki społecznej, posłowie Katarzyna Sójka i Tomasz Ławniczak, Henryk Zieliński – burmistrz Mikstatu, architekt Piotr Jański, Maria i Dominik Roguszni z firmy Mikstbud, ks. kan. Krzysztof Ordziniak oraz radni, mieszkańcy, pracownicy ośrodka zdrowia i mikstackiego magistratu.

W sobotę, 27 listopada br. wszyscy zgromadzeni podpisali się pod aktem erekcyjnym, który został włożony do kapsuły czasu, poświęcony przez proboszcza parafii mikstackiej i zamurowany w ścianie budynku powstającego przy ul. Sportowej.

Budowa nowej siedziby gminnego ośrodka zdrowia w Mikstacie to jeden z priorytetów inwestycyjnych w obecnej kadencji samorządu. Nowoczesna, przestronna i dobrze wyposażona placówka ma zapewnić mieszkańcom Biskupic Zabarycznych, Kaliszkowic Kaliskich, Kaliszkowic Ołobockich, Komorowa, Kotłowa, Mikstatu, Mikstatu Pustkowia i Przedborowa jak najlepszą opiekę zdrowotną.

Umowa z projektantem architektem Piotrem Jańskim z Wrocławia na wykonanie koncepcji budowy przychodni i zagospodarowania terenu wraz z dokumentacją została podpisana 16 września 2020 r. umowę. Umowa określa m.in. wymagania dotyczące funkcjonalności budynku, w tym pięciu poradni (ogólna – trzy gabinety lekarskie i trzy zabiegowe oraz pracownia USG; dziecięca – 2 gabinety lekarskie i punkt szczepień; stomatologiczna – trzy gabinety: lekarski, pielęgniarski i zabiegowy; ginekologiczna – gabinet lekarski z kabiną intymną i pokojem przygotowawczym dla położnej; rehabilitacyjna – gabinet przyjęć.

Wykonawcą wybranym w przetargu została firma MIKSTBUD z Mikstatu Pustkowia – koszt budowy to 5 mln 140 tys. zł, z czego 2 mln 800 tys. zł stanowi dotacja z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Umowa z MIKSTBUDEM została podpisana 6 lipca 2021 r. , prace na placu budowy rozpoczęły się jeszcze w lipcu a ich zakończenie planowane jest na drugą połowę 2022 r.

Powierzchnia obiektu wynosi 634 m2. Architekt przy projektowaniu wkomponował nowy budynek w krajobraz placu, zastosował oryginalne rozwiązania: np. różnice w wysokości terenu, grę oświetlenie, efektowne wykorzystanie zieleni (trawnik na dachu budynku) itp. Obok przychodni zaplanowano 10 miejsc parkingowych, bogatą infrastrukturę zieloną i efektowne oświetlenie.

PK, fot. Krzysztof Wróbel

Fotorelacja z wmurowania kamienia węgielnego pod nowy ośrodek zdrowia w Mikstacie



Skip to content