I nawet król będzie zadowolony

Bardzo ładnie, nowocześnie, estetycznie i funkcjonalnie wyglądają teraz sanitariaty w Wiejskim Domu Kultury w Przedborowie. To kolejny etap modernizacji obiektu, który jest przysłowiowym „oczkiem w głowie” sołtysa Władysława Pietralczyka i przedborowskiej Rady Sołeckiej. 

Na modernizację pomieszczeń sanitariatów oraz wejścia głównego (z korytarzem) w Wiejskim Domu Kultury w Przedborowie wydano 43 tys. zł,  z czego 33 tys. pochodziło z Funduszu Sołeckiego na 2023 r. Wykonawcą była firma ADIZ Bożena Ciupek z Ostrzeszowa, która wykonała swoją pracę bardzo solidnie. Podczas odbioru prac, który nastąpił 4 maja br. z udziałem burmistrza Henryka Zielińskiego, radnego Damiana Tokarka oraz pracowników UMiG Mikstat, chwalono nie tylko jakość wykorzystanych urządzeń i materiałów oraz poziom wykonania, ale także estetykę. Jeśli kiedyś jakiś król zajrzy do Przedborowa („tam, gdzie król chodzi piechotą”), to na pewno wstydu nie będzie.

Sala w Przedborowie jest systematycznie modernizowana: wymieniono okna i drzwi wejściowe, położono nową podłogę, zbudowano chłodnię, odnowiono korytarz i sanitariaty. Ale to nie koniec unowocześniania tego obiektu. Podczas czwartkowego spotkania sołtys Pietralczyk i radny Tokarek pokazywali burmistrzowi Zielińskiemu jak chcieliby przebudować kuchnię, żeby była bardziej funkcjonalna i jednocześnie przystawała estetycznie do wcześniej wyremontowanych pomieszczeń.

PK

Inwestorzy z Rady Sołeckiej, UMiG Mikstat oraz wykonawcy przed Wiejskim Domem Kultury w Przedborowie.
Inwestorzy z Rady Sołeckiej, UMiG Mikstat oraz wykonawcy przed Wiejskim Domem Kultury w Przedborowie.

 Skip to content