Jak babcia z dziadkiem świętowali

Mikstaccy seniorzy świętowali tegoroczny Dzień Babci i Dziadka w swoim gronie w Klubie Senior Plus. Było wspólne śpiewanie pieśni biesiadnych, smakołyki na stołach i co najważniejsze, świetna atmosfera.

Obok Międzynarodowego Dnia Kobiet Dzień Babci i Dziadka to najbardziej sympatyczne i wzruszające święto przypominające z jednej strony o niezwykłych relacjach emocjonalnych między najstarszym i najmłodszym pokoleniem, z drugiej stanowiące okazję do podziękowań za trud, jaki seniorzy wkładają w pomoc swoim dzieciom w wychowaniu wnucząt. Bo cóż zrobiłyby polskie rodziny, zabiegane matki i ojcowie bez wsparcia swoich rodziców, bez życzliwości najstarszego pokolenia. A że czasem dziadkowie rozpieszczają swoje wnuki… od tego też są.  Bo kto jak nie oni.

W tym roku babcie i dziadkowie z Mikstatu wzięli udział w świątecznym spotkaniu w dniu 20 stycznia w Klubie Senior Plus, świetnie się bawiąc, kosztując smaczne smakołyki i wspólnie śpiewając. Miłym zaskoczeniem była wizyta Karoliny Chmielewskiej, kierowniczki MGOPS w Mikstacie, która złożyła babciom i dziadkom miłe życzenia oraz wręczyła bukiet kwiatów i słodycze.

ET

 Skip to content