Jasełka w Szkole Podstawowej w Biskupicach Zabarycznych

„Oto zwiastuję wam radość wielką, która będzie udziałem całego narodu: dziś w mieście Dawida narodził się wam Zbawiciel, którym jest Mesjasz, Pan”. – cytat z Ewangelii świętego Łukasza, co roku przypomina nam o jednym z najważniejszych wydarzeń w historii ludzkości, jakim było narodzenie Jezusa Chrystusa – Boże Narodzenie.

Te grudniowe święta sprawiają, że cały świat chociaż na chwilę się zatrzymuje. Każdy z nas z niecierpliwością czeka na ubieranie choinki, wigilijny stół, śpiewanie kolęd, łamanie się opłatkiem,  czy ogólnie – na możliwość spotkania się z rodziną.  Ciszę betlejemskiej Nocy i radość Narodzin przeżywaliśmy ponownie w piątek 22 grudnia br.  za przyczyną uczniów naszej szkoły, którzy pod opieką Księdza Juliana Kopińskiego wcielili się w postacie biblijne, wystawiając wyjątkowe przedstawienie czyli Jasełka.

Przedstawienie, które emanowało spokojem i pokojem, bo takie było jego założenie, wprowadzało widzów w stan autentycznego przeżywania. Ciepłe, prosto z serc płynące teksty z dziecięcą wrażliwością składały hołd Małemu Jezusowi. Całości dopełniła piękna dekoracja. Symboliczna, ale zarazem efektowna scenografia przenosiła widza do stajenki w Betlejem. Choć nie było zmieniającej się scenerii, a wszystko rozgrywało się w ubogiej stajence, to urok tego wystroju, w połączeniu z biblijnymi tekstami, przenikał głęboko w serce.

Szkolni aktorzy zaprezentowali tradycyjną historię narodzin Jezusa Chrystusa. Ponadto widzowie usłyszeli kolędy, w których uczniowie oddawali hołd narodzonemu Zbawicielowi i zastanawiali się nad fenomenem Bożego Narodzenia.  Kolejny raz Jasełka udowodniły, że w naszej szkole nie brakuje wspaniałych talentów. Swoim przedstawieniem szkolni aktorzy wprowadzili w cudowną atmosferę świąt Bożego Narodzenia.

„Od wieków już trwa w polskich domach, we wsiach i miasteczkach zwyczaj radosnego kolędowania i wystawiania misteriów bożonarodzeniowych znanych jako jasełka. Pozwalają nam lepiej zrozumieć przyjście Jezusa na świat. Pokazują, że jest to nie tylko wydarzenie historyczne, ale też współczesne. Bóg rodzi się dzisiaj pośród nas, w drugim człowieku, w naszym sercu. To misterium dotyka każdego osobiście”.

” Jezus się narodził, leży dzisiaj w żłobie.

Swoją wielką miłość chce zostawić Tobie…..”

 

D. Dera -KalinaSkip to content