Jesienne porządki

Skończyło się lato, niedługo kalendarzowa zima, obecnie długie listopadowe wieczory, więc nadszedł czas na podsumowanie jesieni 2019 – na podsumowanie pracy Stowarzyszenia „Wspólne Dobro”.

Tegoroczną jesień Stowarzyszenie zaczęło od spotkania 23 września w Klubie „Wspólne Dobro” w Biskupicach Zabarycznych ze stylistką mody z Kalisza panią Sylwią Olejnik. Piękno kobiety wypływa z jej wnętrza, ale nie zaszkodzi popracować nad wyglądem zewnętrznym. Pani Sylwia obmierzyła każdą panią i każdą panią potraktowała indywidualnie. Pokazała, jak tuszować mankamenty figury i jak podkreślać atuty. Uczyła dobierać kolory odzieży do karnacji cery. Na koniec warsztatów nie obyło się bez małego pokazu mody. Warsztaty będą kontynuowane, być może zaprosimy panów.

Jak co roku 25 września 2019 włączyliśmy się do akcji „Sprzątanie świata”. Systematycznie rok w rok sprzątamy pas przydrożny drogi powiatowej z Kotłowa do Biskupic. Można zauważyć, że śmieci z roku na rok jest mniej, ale ciągle dużo. W pierwszym roku naszego uczestnictwa w tej akcji (5 lat temu) było ponad 40 worków śmieci, w tym roku tylko (aż) 10.

3 października Stowarzyszenie wybrało się do Ostrzeszowa do Kinoteatru na występ zespołu baletowego Narodowa Perła Gruzji. Były to 2 godziny oderwania od rzeczywistości – piękna muzyka zapierająca dech w piersiach, żywiołowe tańce opowiadające o życiu i kulturze Gruzji.

5 października wyjazd autokarem do Kalisza na „Polską Noc Kabaretową”. Wystąpiły jedne z najlepszych kabaretów w Polsce: Kabaret Nowaki, Kabaret Moralnego Niepokoju, Kabaret Skeczów Męczących, Igor Kwiatkowski, Kabaret Smile i Kabaret K2. Cztery godziny pełnego relaksu i terapii śmiechem.

8 października panie ze Stowarzyszenia i nie tylko wybrały się do Ostrzeszowa na warsztaty kosmetyczne z Mary Kay, które odbyły się w salonie kosmetycznym pani M. Chowańskiej. Pani kosmetyczka uczyła nas podstawowej pielęgnacji twarzy i rąk, a także pokazała tzw. szybki makijaż. Panie były zadowolone z wyjazdu ze względu na indywidualne podejście do każdej osoby.

10 października odbyło się spotkanie z mieszkańcami wsi w Klubie „Wspólne Dobro”. Było ono podzielone na dwie części. W pierwszej gościem był nasz dzielnicowy pan Patryk Binczyk, który przestrzegał nas przed różnymi oszustami np. na fałszywego policjanta, wnuczka itp.

Drugą część spotkania poprowadziła dietetyk pani Agata Grabiec-Cywka. Zwróciła ona szczególną uwagę na prawidłowe odżywianie i oczyszczanie organizmu. W dobie skażenia środowiska naturalnego i w masowej produkcji żywności bardzo ważny jest wybór pożywienia i suplementacja środkami naturalnymi.

11 października członkowie Stowarzyszenia uczestniczyli w spotkaniu „Lider Wielkopolskiej Odnowy Wsi”, które odbyło się w Grabowie/n Prosną.

Druga połowa października to był bardzo gorący okres dla Stowarzyszenia i jego Przyjaciół. Zakończono prace nad albumem „Biskupice Zabaryczne dawniej i dziś”, którego promocja odbędzie się 6 grudnia 2019 na Sali w Biskupicach. Zaprosiliśmy na to spotkanie mieszkańców wsi i nie tylko. Przewidujemy na każdy dom 1 egzemplarz albumu nieodpłatnie. Jest to prezent dla mieszkańców Biskupic Zabarycznych od Stowarzyszenia „Wspólne Dobro”. Projekt udało się zrealizować dzięki pomocy (dofinansowanie) Miasta i Gminy Mikstat.

11 listopada 2019 tradycyjnie Stowarzyszenie uczestniczyło w obchodach 101 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

Obecnie trwają przygotowania do Biesiady Andrzejkowej i małego jubileuszu Stowarzyszenia (to już pięć lat). Realizujemy też projekt budowy siłowni napowietrznej w Biskupicach Zabarycznych.

Stowarzyszenie Wspólne DobroSkip to content