Jeszcze skoczą i porzucają

Aktualnie na stadionie miejskim w Mikstacie trwa budowa tartanowej bieżni sprinterskiej, ale to nie koniec modernizacji infrastruktury sportowej obiektu, która zostanie jeszcze wzbogacona o nowoczesną skocznię w dal i rzutnię do pchnięcia kulą.

Największy obiekt sportowy w mieście i gminie Mikstat stopniowo zmienia swoje oblicze; dzięki pieniądzom pozyskiwanym przez samorząd z funduszy unijnych i krajowych stadion przy ul. Brzozowej jest gruntownie modernizowany i wzbogacany o kolejne urządzenia techniczne.

Na początku października br. rozpoczęto prace przy budowie nowoczesnej bieżni tartanowej z czterema torami, o długości 120 m. Wykonawcą jest firma MARDO Sport Sp. z o.o. z Puszczykowa. Wartość inwestycji (zadanie pn. „Bieganie po czerwonym dywanie – rozbudowa infrastruktury rekreacyjnej na terenie stadionu miejskiego w Mikstacie) wynosi 300 888,29 zł, natomiast 25 % kosztów pokrytych zostanie z dotacji Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu w wysokości 74 434 zł w ramach Ostrzeszowskiej Lokalnej Grupy Działania.

Kolejnym nowym elementem stadionowej infrastruktury będzie skocznia w dal oraz rzutnia do pchnięcia kulą, które wybuduje także firma MARDO. Umowa w tej sprawie została podpisana w Urzędzie Miasta i Gminy Mikstat w poniedziałek, 17 października br. Inwestycja ma kosztować 44 907 zł i zostanie dofinansowana z Programu Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych – z tego funduszu samorząd mikstacki otrzymał na modernizację stadionu miejskiego przy ul. Brzozowej w Mikstacie promesę na kwotę 169 935 zł.

Skocznia oraz rzutnia będą usytuowane w pasie między boiskiem piłkarskim a kompleksem boisk „Orlik”. W umowie wykonawca zobowiązał się zrealizować inwestycję w ciągu 6 miesięcy.

PK

bieganie po czerwonym dywanieSkip to content