Już niedługo przeprowadzka do nowej przychodni

Zakończyła się budowa nowego ośrodka zdrowia w Mikstacie. Teraz pora na zagospodarowanie i urządzanie wnętrz, tak żeby jesienią w gabinetach i poradniach można już było przyjmować pacjentów. 

Budowę nowego ośrodka zdrowia przy ul. Sportowej w Mikstacie rozpoczęto w lipcu 2021 r. Budynek mieści 5 poradni: ogólna – trzy gabinety lekarskie i trzy zabiegowe oraz pracownia USG; dziecięca – 2 gabinety lekarskie i punkt szczepień; stomatologiczna – trzy gabinety: lekarski, pielęgniarski i zabiegowy; ginekologiczna – gabinet lekarski z kabiną intymną i pokojem przygotowawczym dla położnej; rehabilitacyjna – gabinet przyjęć.

Wykonawcą wybranym w przetargu została firma MIKSTBUD z Mikstatu Pustkowia – koszt budowy to 5 mln 140 tys. zł, z czego 2 mln 800 tys. zł stanowi dotacja z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Powierzchnia obiektu wynosi 634 m2. Architekt Piotr Jański przy projektowaniu wkomponował nowy budynek w krajobraz placu, zastosował oryginalne rozwiązania: np. różnice w wysokości terenu, grę oświetlenie, efektowne wykorzystanie zieleni (trawnik na dachu budynku) itp. Obok przychodni zaplanowano 10 miejsc parkingowych, bogatą infrastrukturę zieloną i efektowne oświetlenie.

Na dachu budynku zieleni się trawa, na wewnętrznym dziedzińcu posadzono rośli ozdobne, a boczne skarpy obsiano pnączami. Warto też wybrać się wieczorem na spacer, żeby zobaczyć jak nowy obiekt prezentuje się w sztucznym świetle.

PKSkip to content