Kładą nowy asfalt „przy wieży”

W poniedziałek od rana drogowcy wylewali nowy asfalt na drodze gminnej z Mikstatu do Kaliszkowic Kaliskich, w pobliżu wieży telekomunikacyjnej. Nową nawierzchnię ubijały dwa ciężkie walce. Inwestycja realizowana jest z dofinansowaniem z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych „Polski Ład”.    

Zakład Budowy Dróg Henryk Mocny z Błaszek modernizuje kolejną z dróg w naszej gminie – tym razem w Kaliszkowicach Kaliskich. Inwestycja realizowana jest z dofinansowaniem z RPIS „Polski Ład” – promesa dotacji na kwotę 893 tys. 173,40 zł (95 %); samorząd mikstacki dokłada do tego 63 tys. zł. Umowa z wykonawcą została podpisana 8 sierpnia br. w gabinecie burmistrza Mikstatu. Do realizacji wybrano dwa odcinki na drodze gminnej nr G832549 w Kaliszkowicach Kaliskich: 995- i 825-metrowy. Drogowcy przystąpili do pracy w październiku i jeszcze w tym tygodniu, jeśli pogoda nie przeszkodzi, mają szanse wykonać zaplanowane roboty.

Warto zaznaczyć, że pierwotnie dotacja z „PŁ” miała być wykorzystana na ostatni etap modernizacji Stadionu Miejskiego w Mikstacie, ale ten projekt będzie realizowany później z dofinansowaniem m.in. z programu „Szatnia na medal” samorządu województwa wielkopolskiego oraz z innych źródeł. – W  porozumieniu z Bankiem Gospodarstwa Krajowego przenieśliśmy środki z dotacji z „Polskiego Ładu” na budowę drogi gminnej łączącej Kaliszkowice Kaliskie z Mikstatem, na dwóch odcinkach przy wieży telekomunikacyjnej. Poprawi to bezpieczeństwo korzystających z tego szlaku komunikacyjnego. To na pewno jest zadanie bardziej priorytetowe i to oznacza, że jeszcze w tym roku ta dotacja rządowa zostanie sensownie wykorzystana – wyjaśnia Henryk Zieliński, burmistrz Mikstatu.

PKSkip to content