Kto się jeszcze nie spisał?

Kto nie spisał się wcześniej mógł skorzystać z wizyty spisobusu, który w poniedziałek, 27 września zainstalował się na mikstackim Rynku. Do zakończenia Narodowego Spisu Powszechnego pozostały tylko 3 dni – spisać można się do północy 30 września.

Jak informuje strona https://spis.gov.pl/o-obowiazku-spisowym/: Dane od osób fizycznych objętych spisem powszechnym są zbierane metodą samospisu internetowego. Każdy mieszkaniec Polski jest zobowiązany samodzielnie przeprowadzić samospis, polegający na uzupełnieniu danych o respondencie, zamieszczonych w formularzu spisowym.

Samospis internetowy będzie przeprowadzany (…) do 30 września 2021 r.

W szczególnie uzasadnionych przypadkach kiedy osoba objęta spisem powszechnym nie może dopełnić obowiązku samospisu przez Internet, dane są zbierane metodami:

  • wywiadu telefonicznego przeprowadzanego przez rachmistrza spisowego, który wprowadza dane uzyskane od respondenta do formularza spisowego,
  • wywiadu bezpośredniego, przeprowadzanego przez rachmistrza spisowego przy pomocy urządzenia mobilnego wyposażonego w oprogramowanie dedykowane do przeprowadzenia spisu (wywiady bezpośrednie będą realizowane w szczególnych przypadkach – jeśli sytuacja epidemiczna na to pozwoli – i przy zachowaniu reżimu sanitarnego)

Obydwie metody polegają na uzupełnieniu danych dotyczących osoby spisywanej w formularzu spisowym.

Udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 jest obowiązkowy. Odmowa udziału w spisie powszechnym wiąże się z możliwością nałożenia kary grzywny, co jest ujęte w art. 57 ustawy o statystyce publicznej.

Jeszcze we wtorek, środę i czwartek (28,29 i 30 września) będzie można się spisać przy pomocy rachmistrza spisowego w Urzędzie Miasta i Gminy Mikstat (ul. Krakowska 17), w godzinach 7.30-15.30.

PKSkip to content