Menu główne

Maciek i Ania ze Szkoły Podstawowej w Mikstacie laureatami Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego

Maciek i Ania  ze Szkoły Podstawowej w Mikstacie laureatami Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego  o tematyce ekologicznej „Cztery pory roku z OZE”

We wtorek 21 czerwca br. w Urzędzie Marszałkowskim w Poznaniu odbyła się uroczystość wręczenia nagród w konkursie ekologicznym dla uczniów klas IV-VI oraz VII-VIII szkół podstawowych promującym Odnawialne Źródła Energii pn. „Cztery pory roku z OZE”.

Organizatorem konkursu jest Województwo Wielkopolskie z siedzibą Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu.

Tematem przewodnim konkursu jest promowanie odnawialnych źródeł energii i efektywności energetycznej. Przedstawienie wykorzystywanych instalacji odnawialnych źródeł energii na tle scenerii wiosny, lata, jesieni i zimy ma na celu utwierdzenie w przekonaniu, że bez względu na rodzaj instalacji i możliwą zmianę produktywności zależnej pod pory dnia czy roku, źródła te zaopatrują nas w energię przez cały czas,

Zadanie pierwszej grupy wiekowej polegało na wykonaniu plakatu według własnego pomysłu, w dowolnej technice plastycznej nawiązującego ściśle  do tematyki konkursu czyli promocji odnawialnych źródeł energii.

Starsza grupa miała do wykonania kalendarz na 2023 rok,  według własnego pomysłu, w dowolnej technice plastycznej. Kalendarz  składał się z 12 stron oraz strony tytułowej.

Konkurs  podzielony był na dwa etapy:

1)      I etap – szkolny, obejmował rozwiązanie testu z zakresu wiedzy o odnawialnych źródłach energii, po zaliczeniu którego (czyli uzyskaniu min. 70 % poprawnych odpowiedzi) uczeń mógł przystąpić do przygotowania pracy plastycznej – kalendarza na rok 2023.

2)      II etap – wojewódzki, w trakcie którego wybierane były najlepsze prace plastyczne.

Miło nam poinformować, że w

kategorii pierwszej- klas IV – VI

uczeń Maciej Możdżanowski   z klasy V b uzyskał tytuł laureata  zajmując I miejsce i wygrał nagrodę rzeczową dla siebie, a dla szkoły nagrodę pieniężną w kwocie 1000 zł.

kategorii drugiej- klas VII – VIII

tytuł laureata zdobyła  uczennica klasy VII a Anna Brodziak, zajmując III miejsce i wygrała  nagrodę rzeczową dla siebie oraz dla szkoły  nagrodę pieniężną w kwocie 500 zł.  Nagrodą za pierwsze miejsce był rower, a za 3 miejsce  zegarek typu smartwatch .

Konkurs  miał  na celu zwiększenie świadomości wśród wielkopolskich uczniów odnośnie instalacji OZE i możliwości wykorzystania energii odnawialnej w gospodarstwach domowych, poszerzanie wiedzy na temat odnawialnych źródeł energii,  kształtowanie postaw przyjaznych OZE oraz rozwiązaniom i urządzeniom zwiększającym efektywność energetyczną gospodarstw domowych,  rozwijanie kreatywności i wyobraźni,  edukowanie w zakresie możliwości dostosowywania się regionu do zmian klimatu i przeciwdziałania im.

Serdecznie gratulujemy  zwycięstwa Maćkowi oraz  Ani i zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach konkursu.

S. IbronSkip to content