Makulatura nie do pieca

W tegorocznej akcji zbierania makulatury gminne placówki oświatowe z miasta i gminy Mikstat zebrały 1720 kilogramów odpadów z papieru, tektury itp . W nagrodę do szkół i przedszkola powędrowały worki z piłkami do gier zespołowych oraz puzzlami. 

Akcja zbierania makulatury ma dwa aspekty: ekologiczny i edukacyjny. W pierwszym chodzi przede wszystkim o to, że makulatura nie trafiała do pieców. W drugim – o kształtowanie postawy ekologicznej i nawyku segregowania odpadów wśród młodego pokolenia.

Tegoroczna zbiórka makulatury w mieście i gminie Mikstat została podsumowana 20 grudnia br. w Urzędzie Miasta i Gminy Mikstat. – W tym roku w zbiórkę zaangażowały się szkoły podstawowe w Mikstacie, Kaliszkowicach Kaliskich, Kaliszkowicach Ołobockich i Biskupicach Zabarycznych oraz przedszkole w Mikstacie. W sumie uczniowie i przedszkolaki, wspierani przez rodziców i grona pedagogiczne zebrali 1720 kilogramów makulatury – informuje Monika Piechocka z UMiG Mikstat, organizatorka akcji. Podczas spotkania burmistrz Henryk Zieliński wręczył dyrektorom placówek uczestniczących w akcji dyplomy podziękowania oraz przekazał zestawy piłek i gier dla uczniów oraz dzieci w przedszkolu.

PK

W tegorocznej akcji zbierania makulatury gminne placówki oświatowe z miasta i gminy Mikstat zebrały 1720 kilogramów odpadów z papieru, tektury itpSkip to content