MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Biskupicach Zabarycznych włączyli się w obchody Międzynarodowego Dnia Kropki i zarejestrowali swój udział w internetowym klubie The Dot Club.

International Dot Day to święto kreatywności, którego inspiracją stała się książka Petera H. Reynoldsa ,,The Dot” czyli ,,Kropka”. Dzień odkrywania talentów przypada 15 września. W tegorocznych obchodach Dnia Kropki zarejestrowano prawie 19 milionów uczestników w 187 krajach. To ogromny potencjał milionów ludzi na całym świecie, którzy łączą się zachęcając do odwagi i odkrywania talentów.

Tego dnia w szkole wszędzie dominowały grochy, groszki…. Wszyscy uczniowie, począwszy od najmłodszych przedszkolaków poznali bohaterkę książki dziewczynkę o imieniu Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Po prezentacji filmu i książki uczniowie przystąpili do wykonania kropkowych dzieł. Młodsi malowali farbami, a starsi uczestniczyli w warsztatach origami. I tak na zakończenie lata powstały kolorowe prace biedronki, motyle, żaby.

Organizatorem Dnia Kropki w szkole była biblioteka wraz z samorządem uczniowskim. To był wesoły i niezapomniany dzień!

D.KołodziejSkip to content