MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK W SZKOLE PODSTAWOWEJ W BISKUPICACH ZABARYCZNYCH

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek w Szkole Podstawowej w Biskupicach Zabarycznych.

„Bajka wędruje po świecie, dzisiaj do Nas zawitała.

Drogie dzieci dobrze wiecie, że bajka Was pokochała”

5 listopada urodził się jeden z największych twórców bajek- Walt Disney. Stąd też data Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek nie jest przypadkowa.

Z tej okazji 6 listopada uczniowie Szkoły Podstawowej w Biskupicach Zabarycznych wyruszyli w podróż do krainy bajek i baśni.

Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat. Bawią, wzruszają, przekazują ważne prawdy życiowe i kształtują odpowiednie postawy moralne. Bajkowe postacie sprawiają, że świat dziecka staje się radosny i kolorowy.

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek jest doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród najmłodszych. Czytając dzieciom bajki rozwijamy ich fantazję, wyobraźnię i słownictwo.

Tego dnia w naszej szkole panowała magiczna, bajkowa atmosfera. Nie zabrakło księżniczek, superbohaterów, Kubusia Puchatka, Harrego Pottera, Czerwonego Kapturka oraz innych kultowych postaci. Był pokaz mody, na którym każdy z uczniów mógł zaprezentować swój strój. Na fanów Disney’a czekał quiz pt. „Jaka to melodia?”, były zagadki oraz zabawy związane ze świętem. Na koniec każdy z uczniów otrzymał pamiątkowy dyplom.

Organizatorem imprezy był oddział przedszkolny, klasy I-III oraz biblioteka szkolna.

 

Anita PłokarzSkip to content