Mikstackie ulice i drogi lepiej oświetlone

W newralgicznych miejscach w mieście i gminie Mikstat pojawiają się nowe lampy dające mieszkańcom większe poczucie bezpieczeństwa. Pierwsza – z czterech zaplanowanych na ten rok – energooszczędna latarnia solarna zamontowano została w Przedborowie. Kolejna nowa lampa pojawiła się na ulicy Rataja w Mikstacie, a na początku przyszłego roku nowe latarnie staną na ulicy Powstańców Wielkopolskich.

W sprawę doświetlenia ulic Rataja i Powstańców Wielkopolskich w Mikstacie zaangażowała się poseł Katarzyna Sójka, do której w tej kwestii zgłosili się bezpośrednio mieszkańcy. Dzięki staraniom parlamentarzystki i radnego Krzysztofa Mielcarka spółka Oświetlenie Uliczne i Drogowe zamontowała nową latarnię na ul. Rataja i zobowiązała się doświetlić ul. Powstańców Wielkopolskich, gdzie na początku przyszłego roku zostanie zamontowanych kilka dodatkowych lamp.

Natomiast samorząd mikstacki własnym sumptem postanowił zamontować nowoczesne oświetlenie solarne, czyli lampy wykorzystujące energię słoneczną. Po rozmowach z radami sołeckimi wybrano cztery punkty, gdzie takie oświetlenie zwiększy bezpieczeństwo mieszkańców i podróżnych przejeżdżających przez naszą gminę. Pierwsza lampa solarna została zamontowana w Przedborowie (na rozstaju dróg przy krzyżu), a kolejne świecić będą w następujących miejscach: w Mikstacie na ulicy Krakowskiej (przy przystanku autobusowym na żądanie) oraz na ul. Kwiatowej, a także w Biskupicach Zabarycznych (przy drodze powiatowej w kierunku Kaliszkowic Ołobockich). Na zakup i montaż nowoczesnego oświetlenia solarnego samorząd przeznaczył niespełna 35 500 zł.

PK

Mikstackie ulice i drogi lepiej oświetlone
Na prośbę mieszkańców poseł Katarzyna Sójka i radny Krzysztof Mielcarek wystąpili do burmistrza Henryka Zielińskiego o zamontowanie dodatkowego oświetlenia na ulicach Rataja i Powstańców Wielkopolskich w Mikstacie.

 

Pierwszą z energooszczędnych latarni solarnych zamontowano w Przedborowie.
Pierwszą z energooszczędnych latarni solarnych zamontowano w Przedborowie.


Skip to content