Menu główne

Mikstaczanie otrzymają maseczki

Każda mikstacka rodzina otrzyma od gminy maseczki ochronne, które zmniejszają ryzyko zarażenia koronawirusem. Maseczki po Wielkanocy będą sukcesywnie za pośrednictwem Poczty Polskiej docierały do mieszkańców.

Zgodnie z zarządzeniem Ministra Zdrowia w związku z epidemią COVID-19 od czwartku, 16 kwietnia br., obowiązkowe będzie noszenie maseczek ochronnych w miejscach publicznych. Na polecenie burmistrza Miasto i Gmina Mikstat zakupiło kilka tysięcy takich maseczek, które zostaną przekazane mieszkańcom. – Zaraz po świętach ruszamy z akcją dostarczania maseczek mikstackim rodzinom. Będziemy to robić za pośrednictwem Poczty Polskiej, która dysponuje adresami mieszkańców, a ponadto posiada także wykaz osób, które przechodzą kwarantannę. Chcemy, żeby wszyscy czuli się bezpiecznie, dlatego taka forma dystrybucji tego środka ochronnego wydaje się najwłaściwsza. Maseczki są certyfikowane, a więc spełniają wymogi sanitarno-medycze oraz mogą być wielokrotnie używane. Przed pierwszym zastosowaniem należy je wyprać i wyprasować – wyjaśnia Henryk Zieliński, burmistrz Miasta i Gminy Mikstat.

Każda rodzina w mieście i gminie otrzyma 2 maseczki wielokrotnego użytku. Będą one sukcesywnie dostarczane do domów przez Pocztę Polską.

PK

Mikstaczanie otrzymają maseczki


Skip to content