Mikstaczanie otrzymają maseczki

Każda mikstacka rodzina otrzyma od gminy maseczki ochronne, które zmniejszają ryzyko zarażenia koronawirusem. Maseczki po Wielkanocy będą sukcesywnie za pośrednictwem Poczty Polskiej docierały do mieszkańców.

Zgodnie z zarządzeniem Ministra Zdrowia w związku z epidemią COVID-19 od czwartku, 16 kwietnia br., obowiązkowe będzie noszenie maseczek ochronnych w miejscach publicznych. Na polecenie burmistrza Miasto i Gmina Mikstat zakupiło kilka tysięcy takich maseczek, które zostaną przekazane mieszkańcom. – Zaraz po świętach ruszamy z akcją dostarczania maseczek mikstackim rodzinom. Będziemy to robić za pośrednictwem Poczty Polskiej, która dysponuje adresami mieszkańców, a ponadto posiada także wykaz osób, które przechodzą kwarantannę. Chcemy, żeby wszyscy czuli się bezpiecznie, dlatego taka forma dystrybucji tego środka ochronnego wydaje się najwłaściwsza. Maseczki są certyfikowane, a więc spełniają wymogi sanitarno-medycze oraz mogą być wielokrotnie używane. Przed pierwszym zastosowaniem należy je wyprać i wyprasować – wyjaśnia Henryk Zieliński, burmistrz Miasta i Gminy Mikstat.

Każda rodzina w mieście i gminie otrzyma 2 maseczki wielokrotnego użytku. Będą one sukcesywnie dostarczane do domów przez Pocztę Polską.

PK

Mikstaczanie otrzymają maseczki


Skip to content