Na drogach nie ma urlopu

Mieszkańcy naszej gminy jeżdżą po coraz lepszych drogach, także tych powiatowych, które są remontowane w dużej mierze dzięki dotacjom z kasy samorządowej Mikstatu. Najświeższy przykład, to wyremontowany w ostatnich dniach kolejny odcinek drogi powiatowej z Kotłowa do Kaliszkowic Ołobockich i nowa jezdnia oraz pobocza w Kaliszkowicach Kaliskich.

Dzięki dotacjom samorządu mikstackiego powiat ostrzeszowski sukcesywnie może modernizować nawierzchnie na drogach powiatowych biegnących przez gminę Mikstat. W ten sposób udało się wyremontować drogi powiatowe w Przedborowie i Kaliszkowicach Kaliskich, z Kotłowa do Biskupic Zabarycznych i w Kaliszkowicach Ołobockich; powstały także nowe chodniki w Biskupicach Zabarycznych oraz Przedborowie, Kaliszkowicach Kaliskich i Ołobockich. – Formalnie drogi mają swoich administratorów, ale mieszkańców pewnie nie za bardzo to interesuje, byle droga była w dobrym stanie. Dlatego sieć dróg z dobrymi nawierzchniami w naszej gminie to wspólny interes samorządu mikstackiego, powiatu ostrzeszowskiego i samorządu wojewódzkiego. Rozumieją to nasi radni, którzy co roku dokładają po kilkaset tysięcy złotych na remonty dróg powiatowych w naszej gminie. Przykładowo w roku ubiegłym przeznaczyliśmy 150 tysięcy złotych na remont drogi powiatowej z Kotłowa do Kaliszkowic Ołobockich, co pozwoliło poprawić znacząco jakość nawierzchni. Inwestycja jest kontynuowana w tym roku i w sierpniu powiat położył nowy asfalt oraz wyrównał pobocza na kolejnym odcinku tej trasy – mówi Henryk Zieliński, burmistrz Mikstatu.

Natomiast mieszkańców Kaliszkowicach Kaliskich powinna ucieszyć nowa nakładka asfaltowa i wyrównane pobocza na drodze powiatowej w centrum wsi, co zostało wykonane również w pierwszych dniach sierpnia.

Przy okazji warto przypomnieć, że w tegorocznym budżecie miasta i gminy Mikstat zagwarantowano blisko 182 tys. zł dotacji dla powiatu ostrzeszowskiego na remont drogi powiatowej z Ostrzeszowa do Mikstatu, na odcinku od Siedlikowa do naszego miasta.

PK

Na drodze z Kotłowa do Kaliszkowic Ołobockich położono nowy asfalt i wyrównano pobocza.
Na drodze z Kotłowa do Kaliszkowic Ołobockich położono nowy asfalt i wyrównano pobocza.

 

Wyrównane pobocza w Kaliszkowicach Kaliskich.
Wyrównane pobocza w Kaliszkowicach Kaliskich.

 Skip to content