Na stadionie w Mikstacie powstaje bieżnia

Trwają prace przy budowie tartanowej bieżni na stadionie miejskim w Mikstacie. Samorząd mikstacki w ramach Ostrzeszowskiej Lokalnej Grupy Działania pozyskał na tę inwestycję dotację w wysokości  74 434 zł z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego.

Stadion miejski przy ul. Brzozowej stopniowo zmienia swoje oblicze. W dwóch ostatnich kadencjach samorządu zostały zamontowane nowe trybuny i zadaszone ławki „rezerwowych”, zrekonstruowano płytę boiska piłkarskiego (z automatycznym nawodnieniem), zamontowano stoły do gry w ping ponga i warcaby oraz wieżę linową dla dzieci; niedawno zdemontowany został stary budynek ze sceną i szatniami oraz przyległy asfaltowy plac. Ten fragment ma być jeszcze w tej kadencji całkowicie zrewitalizowany, a projekt nowego zagospodarowania tego miejsca jest gotowy.

Aktualnie na stadionie prowadzone są prace przy budowie nowoczesnej bieżni tartanowej z czterema torami, o długości 120 m. Wykonawcą jest firma MARDO Sport Sp. z o.o. z Puszczykowa. Wartość inwestycji (zadanie pn. „Bieganie po czerwonym dywanie – rozbudowa infrastruktury rekreacyjnej na terenie stadionu miejskiego w Mikstacie) wynosi 300 888,29 zł, czyli 25 % kosztów pokrytych zostanie z dotacji Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu w wysokości 74 434 zł.

Zgodnie z umową wykonawca ma na realizacje tego projektu 4 miesiące, a przekazanie terenu budowy przez inwestora nastąpiło zaraz po podpisaniu umowy.

PK

bieganie po czerwonym dywanieSkip to content