Nareszcie chodnik w Kaliszkowicach Ołobockich

Dobiegają końca prace na budowie chodnika przy drodze powiatowej w Kaliszkowicach Ołobockich. Miasto i Gmina Mikstat wsparło tę inwestycję Powiatu Ostrzeszowskiego dotacją w wysokości 50 tys. zł.

Znika kolejna „chodnikowa biała plama” w gminie Mikstat, bo w drogowcy kończą układanie chodnika z kostki z dojazdami do posesji i betonowymi przepustami przy drodze powiatowej nr 5313 w Kaliszkowicach Ołobockich. – Wcześniej nie raz słyszałem od mieszkańców Kaliszkowic Ołobockich, że to jedyna wieś w naszej gminie, która nie ma chodnika. Dlatego w ramach wspierania inwestycji drogowych powiatu ostrzeszowskiego uzgodniliśmy ze starostą, że dołożymy do budowy chodnika 50 tysięcy złotych, co pozwoliło zrobić to jeszcze w tym roku. To oczywiście była bardzo potrzebna inwestycja, ważna z punktu widzenia bezpieczeństwa mieszkańców i wygody życia, ale także wpływająca na poprawę estetyki wsi – mówi Henryk Zieliński, burmistrz Mikstatu. Zgodnie z umową z powiatem zadanie ma być zakończone i rozliczone do końca listopada br.

Trzecia z aktualnie realizowanych powiatowych inwestycji drogowych w gminie Mikstat, którą finansowo wspomógł samorząd mikstacki, to remont nawierzchni masą na gorąco drogi powiatowej nr 5582 Kotłów – Kaliszkowice Ołobockie. Tutaj dotacja z budżetu Miasta i Gminy Mikstat wyniosła 150 tys. zł.

PKSkip to content