Nasi uczniowie w stolicy – wycieczka do Warszawy

Warszawa to nie tylko stolica państwa, ale także duży ośrodek kultury i sztuki oraz nauki. Co roku turyści przyjeżdżają do Warszawy, aby zobaczyć najważniejsze zabytki: Pałac Królewski, Łazienki czy też pospacerować po zrekonstruowanym Starym Mieście.

Również uczniowie Szkoły Podstawowej z oddziałem przedszkolnym w Kaliszkowicach Ołobockich postanowili odwiedzić to przepiękne miasto, dlatego 22 października 2021r. wzięli udział w jednodniowej wycieczce do Warszawy. Uczniowie mieli możliwość zobaczyć najciekawsze miejsca w stolicy.

Zwiedzanie Warszawy rozpoczęto od spaceru po Łazienkach Królewskich. Tutaj uczestnicy wycieczki spotkali się z przewodnikiem, który opowiedział o historii tego miejsca. Następnie uczniowie pomaszerowali pod Zamek Królewski. Podziwiali piękno budynku, który został zbudowany w stylu barokowo – klasycystycznym. Potem odbył się spacer na ul. Świętojańską, gdzie mieści się Bazylika archikatedralna św. Jana Chrzciciela. Kolejnym punktem wyjazdu było obejrzenie Barbakanu. Podczas spaceru na Rynek Starego Miasta uczniowie zobaczyli Pomnik Małego Powstańca, a na Starówce Pomnik Warszawskiej Syrenki. Duże wrażenie na uczniach zrobiła Biblioteka Uniwersytetu Warszawskiego ,w której mogli podziwiać przepiękne dachowe ogrody.

Ostatnim punktem wycieczki była wizyta w Centrum Nauki Kopernik. Jest to interaktywne centrum nauki, którego misją jest rozbudzanie ciekawości poznania świata i uczenia się.  Tutaj uczniowie mieli okazję obserwować różnego rodzaju zjawiska fizyczne. Wielką ciekawość wzbudziła w nich możliwość eksperymentowania i konstruowania. Po wyjściu z placówki wszyscy wrócili do autobusu i wyruszono w drogę powrotną do domu.

Podczas tej wycieczki uczniowie zobaczyli wiele interesujących miejsc i zrobili sporo pamiątkowych zdjęć. Panowała miła atmosfera. Pomimo zmęczenia oraz oszołomienia natłokiem wrażeń wszyscy byli zadowoleni.

Karolina SzewczykSkip to content