NAUKOWE KOŁO „ASY ESTKOWSKIEGO” Z KLASY 2A LAUREATEM VII OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU

NAUKOWE KOŁO „ASY ESTKOWSKIEGO” Z KLASY 2A LAUREATEM VII OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU „BYĆ JAK IGNACY. ZOSTAŃ AMBASADOREM NAUKI”

Na początku roku szkolnego 2022/2023 uczniowie klasy 2a ze Szkoły Podstawowej im. Ewarysta Estkowskiego w Mikstacie wraz z wychowawczynią J. Sztukowską przystąpili do Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Być jak Ignacy. Zostań ambasadorem nauki”. Celem VII edycji programu była popularyzacja polskiej nauki oraz pielęgnowanie pamięci o wybitnych polskich naukowcach i wynalazcach. W ramach programu drugoklasiści utworzyli koło naukowe „Asy Estkowskiego” i systematycznie realizowali wiele zadań konkursowych.

Całoroczna praca została zakończona sukcesem – klasa została Laureatem konkursu, a szkoła otrzymała tytuł „Naukowej Szkoły Ignacego”. To wielkie osiągnięcie dla małych naukowców i zarazem ambasadorów nauki, gdyż do konkursu przystąpiło 3200 szkół z całej Polski. Dla uczniów zakończyła się ciekawa przygoda pełna wyzwań, eksperymentów, obserwacji i zadań, a zdobyte nowe doświadczenia z pewnością zaowocują w przyszłości.

Gratuluję Laureatom wspaniałego reprezentowania szkoły i prestiżowej nagrody!

Autor: J. SztukowskaSkip to content