Nominowani na 5 lat

Przedszkolem Publicznym w Mikstacie będzie nadal kierować Ewa Biegańska, natomiast Rafał Kałążny został nowym dyrektorem Szkołą Podstawową im. Ludwiki Wawrzyńskiej z oddziałem przedszkolnym w Biskupicach Zabarycznych. Oboje odebrali nominacje dyrektorskie w poniedziałek, 14 czerwca w gabinecie burmistrza Mikstatu.

Nowy dyrektor podstawówki w Biskupicach Zabarycznych wybrany został w konkursie. Rafał Kałążny był jedynym kandydatem; komisja konkursowa pozytywnie oceniła tę kandydaturę a burmistrz powołał go na stanowisko dyrektora szkoły na pięcioletnią kadencję (do 31 sierpnia 2026 r.)

W przypadku Przedszkola Publicznego w Mikstacie włodarz miasta postanowił powierzyć to stanowisko na kolejnych 5 lat (również do 31 sierpnia 2026 r.) dotychczasowej dyrektor, Ewie Biegańskiej.

Nominacje dyrektorskie szefowie obu placówek oświatowych odebrali oficjalnie z rąk Henryka Zielińskiego, burmistrza Mikstatu w poniedziałek, 14 czerwca br. w Urzędzie Miasta i Gminy Mikstat, w obecności sekretarz Danuty Kamińskiej oraz Elżbiety Gorowij, podinspektor ds. oświatowych i społecznych.

W pozostałych gminnych placówkach oświatowych zmian nie było: obecna kadencja dyrektor Katarzyny Kaźmierczak w Kaliszkowicach Ołobockich kończy się w sierpniu 2023 r, natomiast dyrektor Barbary Ilskiej w Mikstacie oraz dyrektor Ireny Kurek w Kaliszkowicach Kaliskich – rok później.

PK

Na zdjęciu (od lewej): Elżbieta Gorowij, Danuta Kamińska, Rafał Kałążny, Ewa Biegańska i Henryk Zieliński.
Na zdjęciu (od lewej): Elżbieta Gorowij, Danuta Kamińska, Rafał Kałążny, Ewa Biegańska i Henryk Zieliński.


Skip to content