OBCHODY DNIA EDUKACJI NARODOWEJ

,,W każdym dziecku tkwi potencjał, który warto wydobywać, aby mogło się w pełni rozwijać, stawać się częścią klasy i szkoły, a później dorosłym obywatelem w społeczności lokalnej’’.

13 października 2020 w Szkole Podstawowej z Oddziałem Przedszkolnym w Kaliszkowicach Kaliskich odbyła się krótka akademia z udziałem uczniów klas IV – VIII, obecnych i byłych pracowników szkoły, w tym byłej pani dyrektor Marii Latajki. W swym wystąpieniu dyrektor szkoły Irena Kurek nawiązała do działalności Komisji Edukacji Narodowej, której celem było ,,stworzyć naród poprzez wychowanie publiczne’’ oraz ,,doskonalszą przygotować potomność’’. Wyjaśniła, dlaczego 14 października obchodzimy Dzień Nauczyciela i kto może nim zostać. W przeddzień tego święta złożyła życzenia wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły. Podziękowała również za codzienne zaangażowanie w życie szkoły, za podejmowanie nowych zadań z myślą o uczniu, dla którego szkoła ma być miejscem jego wszechstronnego rozwoju, za radość, cierpliwość i uśmiech, rozwijanie uczniowskich zainteresowań i zdolności i pomoc udzielaną uczniom. Uczniowie swoją wdzięczność nauczycielom zaprezentowali w oprawie słowno – muzycznej.

14 października był dniem poświęconym uczniom klasy I, którzy w tym dniu byli pasowani na uczniów szkoły. Na tej uroczystości z udziałem rodziców, dzieci przedszkolnych oraz uczniów klas I – III z wychowawcami, uczniowie klasy I prezentowali swoje talenty recytatorskie, muzyczne, taneczne i wiedzę o Polsce, naszej ojczyźnie. Uroczystego pasowania dokonała pani dyrektor Irena Kurek. Przedstawiła powody, dla których warto się uczyć oraz złożyła życzenia pierwszoklasistom. Następnie zwróciła się do rodziców, prosząc o pomoc w wyzwalaniu talentów i przezwyciężaniu trudności oraz we właściwym wychowaniu w duchu odpowiedzialności, pilności i obowiązkowości. Uczniowie klasy pierwszej zostali obdarowani prezentami przez rodziców oraz starsze i młodsze koleżanki i kolegów. Było to niezwykłe przeżycie dla wszystkich.

M. Ilska – SztukowskaSkip to content