Obchody XI Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia

Obchody XI Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia w Szkole Podstawowej w Biskupicach Zabarycznych

W piątek, 1 października b.r. cała społeczność Szkoły Podstawowej oraz Oddziału Przedszkolnego w Biskupicach Zabarycznych wzięła udział w obchodach XI Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia.

Ideą Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia jest zachęcenie młodszych i starszych do odświeżenia sobie działań z tabliczki mnożenia i dzielenia oraz sprawdzenia swoich umiejętności podczas egzaminu. Motto święta brzmi: „Młodsi sprawdzają czy starsi tabliczkę mnożenia znają” . W związku z tym egzaminatorami w naszej szkole zostali uczniowie klasy IV, którzy – pod czujnym okiem uczennic z klasy VIII – sprawdzali poprawność udzielonych odpowiedzi. Trzeba przyznać, że egzaminatorzy oraz asystentki spisali się znakomicie! Cieszy również fakt, że do egzaminu z tabliczki mnożenia chętnie i z uśmiechem na twarzy podeszli wszyscy uczniowie obecni tego dnia w szkole, przedszkolacy (którzy mieli do wykonania działania dostosowane dla najmłodszych) a także grono pedagogiczne z Panem Dyrektorem Rafałem Kałążnym na czele.

Egzamin polegał na wylosowaniu losu z pięcioma działaniami z tabliczki mnożenia i dzielenia. Aby zdać egzamin należało udzielić poprawnej odpowiedzi we wszystkich działaniach. Nagrodą za bezbłędne odpowiedzi był tytuł „Eksperta Tabliczki Mnożenia”, imienny Certyfikat, Gratulacje, zakładka do książki z tabliczką mnożenia oraz słodki upominek. Po kilkugodzinnej akcji, w szkole byli sami Eksperci Tabliczki Mnożenia!

Serdecznie gratuluję wszystkim „Ekspertom Tabliczki Mnożenia” i dziękuję uczniom, nauczycielom oraz Radzie Rodziców za pomoc i zaangażowanie.

Koordynator Lokalny

Bernadetta Biała

Obchody XI Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia w Szkole Podstawowej w Biskupicach ZabarycznychSkip to content