OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA W SZKOLNYCH MURACH

Dnia 29 września 2023 roku, obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania w Biskupicach Zabarycznych. Święto zostało ustanowione z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Data związana jest z urodzinami Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży.

Wydarzenie to cieszy się szczególnie popularnością w przedszkolach i szkołach.  Powstało z myślą o najmłodszych czytelnikach, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z książkami. Głównym celem tego wydarzenia jest zachęcenie dzieci do obcowania z książkami.

Do akcji zainicjowanej przez bibliotekę szkolną, włączyło się grono pedagogiczne. Podczas spotkania nauczyciele przeczytali wybrane przez siebie utwory. Młodsi uczniowie klas 0 – 3 poznali historie o tematyce jesiennej ,,Dlaczego jeże mają kolce?”. Starsi uczniowie wysłuchali ,,Opowieści o tym, co w życiu ważne”. Nie zabrakło literatury w postaci audiobooków – Bajki o rybaku i złotej rybce oraz Asiuni. Trzeba podkreślić, że zarówno książki papierowe, jak i elektroniczne są atrakcyjną formą spędzania czasu wolnego. Uczestnicy spotkania otrzymali w prezencie zakładki do książek.

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła.”

Wisława Szymborska

Dziękujemy za wspólne obchody DNIA GŁOŚNEGO CZYTANIA.

                                                                                                                                                                     (DK)Skip to content