Ostatnia droga Księdza Jerzego

Ks. kan. dr płk. Jerzy Rasiak spoczął na cmentarzu w Mikstacie, na wzgórzu św. Rocha. Żegnała go rodzina, przyjaciele i znajomi, byli współpracownicy i mikstaczanie. – Księże Jerzy, witaj z powrotem w domu – mówił mocno poruszony Henryk Zieliński, burmistrz Mikstatu.

Mszę św. żałobną w kościele pw. Świętej Trójcy w Mikstacie celebrował bp. Ignacy Dec, biskup senioralny diecezji świdnickiej, kolega zmarłego jeszcze z seminarium duchownego. – Mieszkańcy Mikstatu, bądźcie dumni, że wasza społeczność wydała takiego wspaniałego księdza i dobrego człowieka – stwierdził bp. Dec przypominając sylwetkę i zasługi swojego zmarłego przyjaciela.

Księdza Jerzego, kapłana, harcerza, katechetę, kapelana wojskowego, zapalonego fotografa i filmowca, twórcę Ośrodka Audiowizualnego Diecezji Wrocławskiej, „Zasłużonego dla Miasta i Gminy Mikstat” wspominali i żegnali w czwartek, 30 grudnia 2021 r. m.in.: Henryk Zieliński, burmistrz Mikstatu, Beata Kempa, poseł do Parlamentu UE, ks. kan. Krzysztof Ordziniak, proboszcz parafii mikstackiej i kustosz Sanktuarium Św. Rocha, ks. Ryszard Zieliński, koledzy, przyjaciele i rodzina; w uroczystościach pogrzebowych uczestniczyli również Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia, Katarzyna Sójka, poseł na Sejm RP i Łukasz Dybul, przewodniczący Rady Miejskiej w Mikstacie.

Po mszy św. kondukt pogrzebowy z pocztami sztandarowymi odprowadził księdza Jerzego Rasiaka na miejsce spoczynku na cmentarzu przy kościele św. Rocha (szersza relacja z uroczystości pogrzebowych już wkrótce.)

PK



Skip to content