Pasowanie na Żaka Przedszkolaka oraz Pierwszoklasistę w Szkole Podstawowej z oddziałem przedszkolnym w Kaliszkowicach Ołobockich

Ślubujemy!

Tak właśnie było 26 października 2022 roku w Szkole Podstawowej z oddziałem przedszkolnym w Kaliszkowicach Ołobockich.

Przyjęcie do szkolnej rodziny to bardzo ważny moment w życiu społeczności szkolnej, a szczególnie dzieci z oddziałów przedszkolnych i klas pierwszych szkoły podstawowej.

Tego dnia uczniowie Pierwszej klasy, oraz oddziału przedszkolnego zostali oficjalnie przywitani i wstąpili z uśmiechem w mury naszej szkoły oraz przedszkola.

“Lecz nie myślcie sobie czasem,

że my ciągle się bawimy,

my się uczyć też lubimy!”

– między innymi takie słowa padły z ust pierwszaków i przedszkolaków podczas uroczystego ślubowania, które odbyło się 26 października. Tego dnia uczniowie klasy pierwszej oraz przedszkolacy odświętnie ubrani w obecności zaproszonych gości – Pani dyrektor Katarzyny Kaźmierczak oraz  wychowawców nauczycieli i uczniów Szkoły Podstawowej złożyli przyrzeczenie i zostali uroczyście przyjęci do społeczności szkolnej i przedszkolnej. Tej wyjątkowej chwili towarzyszyła atmosfera doniosłości i radości. Przed zgromadzoną publicznością mali uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie, taneczne i wokalne. Tym zasłużyli sobie na gromkie brawa oraz słowa uznania ze strony Pani dyrektor Katarzyny Kaźmierczak.

Dzięki temu pełni dumy przystąpili do aktu pasowania. Pani dyrektor dotknięciem ołówka uroczyście pasowała każdego na ucznia pierwszej klasy a następnie młodsze dzieci na przedszkolaka. Wychowawcy obdarowali uczniów upominkami w postaci dyplomów, książek oraz słodkich rożków i  paczek, ufundowanych przez Radę Rodziców.

Te chwile z pewnością zostaną na długo w pamięci naszych nowych uczniów, jednak dzień następny przyniesie już codzienne obowiązki szkolne. Nad ich wypełnianiem z pewnością będzie czuwała wychowawczyni klasy pierwszej – Pani Mirosława Wojakiewicz, wychowawczyni oddziału przedszkolnego – Pani Honorata Świerczyk, oraz pozostałe Grono Pedagogiczne.Skip to content