PASOWANIE W SZKOLE PODSTAWOWEJ W BISKUPICACH ZABARYCZNYCH

Pasowanie pierwszoklasistów w naszej szkole odbyło się 17 listopada 2021 roku.

Swoją obecnością w tym wyjątkowym dniu zaszczycili nas ważni goście, przedstawiciele władz lokalnych, przedstawiciele Banku w Lututowie, Przewodnicząca Rady Rodziców oraz księża z obu lokalnych parafii. Na uroczystości obecni byli również Rodzice naszych Pierwszoklasistów, którzy z ogromnym zaangażowaniem włączyli się uświetnienie naszej szkolnej uroczystości.

Pasowanie uczniów klas pierwszych to bardzo ważne wydarzenie dla najmłodszych, od tego dnia bowiem każdy pierwszak czuje się już pełnoprawnym członkiem szkolnej rodziny.  Ale to także szczególnie wzruszający moment dla ich rodziców, dziadków i bliskich. Pięknie zaśpiewane piosenki, z przejęciem wypowiedziane teksty oraz wspaniale zatańczone układy rytmiczne, wycisnęły niejedną łezkę z oczu obecnych na uroczystości bliskich.

Cieszy mnie to, że moją rolą jako wychowawcy i nauczyciela było nie tylko przygotowanie scenariusza, muzyki, scenografii i skoordynowanie całej uroczystości, ale przede wszystkim ofiarowanie wsparcia w tym dniu moim uczniom. To najlepsze, co mogłam im wtedy dać. Szczęście i radość z przeżywania tej wyjątkowej dla Nich chwili. Mam nadzieję, ze ten szczególny dla Nich dzień, na długo pozostanie w pamięci zarówno dzieci jak i wszystkich obecnych na uroczystości.

Naszym najmłodszym uczniom życzymy samych sukcesów i radości ze zdobywanej wiedzy!

Wychowawca H. KałążnaSkip to content