Pierwszy Dzień Wiosny w Biskupicach Zabarycznych

Pierwszy Dzień Wiosny w Szkole Podstawowej z Oddziałem Przedszkolnym w Biskupicach Zabarycznych

Wiosna to najpiękniejsza pora roku. Kojarzy nam się z rozkwitającą przyrodą, słonecznym oddechem wiatru, pierwszymi zielonymi pąkami pojawiającymi się na nagich gałęziach. Na naszych oczach budzi się do życia cały otaczający nas świat. Topnieją śniegi, nieśmiało rozkwitają pierwsze kwiaty, ptaki powracają z ciepłych krajów. To znaki  odchodzącej  od nas zimy, z którą żegnamy się każdego roku w sposób symboliczny.

Wspólne obchody Pierwszego Dnia Wiosny na stałe wpisały się w kalendarz imprez i uroczystości naszej szkoły. Głównym celem imprezy była integracja uczniów, motywowanie do pracy na rzecz klasy, szkoły, rozwijanie kreatywności i aktywności twórczej.

Najpiękniejszą porę roku, wiosnę, uczniowie naszej szkoły powitali na wesoło. W tym dniu wszyscy uczniowie wraz z wychowawcami już od rana przygotowywali się do prezentacji kapeluszy, aby w radosnych nastrojach wspólnie się bawić.

Następnie, aby tradycji stało się zadość, wszyscy ze śpiewem i instrumentami udali się na spacer, aby ostatecznie pożegnać zimę i przywitać wiosnę.

Ten wyjątkowy dzień sprawił nam wszystkim ogromną radość. Każda klasa powitała tę porę roku z uśmiechniętymi buziami. Panowała wspaniała, wiosenna atmosfera. Ten dzień wszyscy zapamiętamy na długo. Witaj Wiosno!!!Skip to content