Plan na 10 miesięcy

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023 w Szkole Podstawowej im. Ludwiki Wawrzyńskiej z oddziałem przedszkolnym w Biskupicach Zabarycznych.

W naszej szkole inauguracja roku szkolnego 2022/2023 miała miejsce 1 września.   Każdy z  uczniów radośnie spieszących tego dnia  do szkoły ma przemożną nadzieję, że  będzie to szczęśliwy i spełniony rok szkolny, który zakończy się za dziesięć miesięcy. W naszej szkole uczniowie zjawili się na uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego z uśmiechem na twarzach. Z radością witali się po wakacjach. Najmłodszym z dumą towarzyszyli rodzice. Uczniowie przygotowali uroczystą akademię, pamiętając również o ważnych wydarzeniach z historii naszego kraju, przypomnieli zebranym rocznice wybuchu II Wojny Światowej.

Społeczność uczniowską, a w szczególności uczniów rozpoczynających naukę w klasie pierwszej oraz w przedszkolu przywitał Rafał Kałążny. Dyrektor przedstawił plan pracy na kolejne 10 miesięcy oraz poinformował o remontach klas, które zostały przeprowadzone w czasie wakacji.

Ciepłe słowa skierowali również do nauczycieli i uczniów zaproszeni goście: Danuta Kamińska, sekretarz MiG Mikstat, sołtys i radny Tomasz Skoczylas, radna Barbara Tomala, przewodnicząca Rady Rodziców Paulina Łakoma.

W tym  dniu zostały wręczone dyplomy gratulacyjne z okazji uzyskania Stypendium im. E. Estkowskiego. Stypendia otrzymali: za wyniki w nauce w klasie IV Filip Dziegiński, w klasie V Liliana Biała. Stypendia otrzymały również Zuzanna Dziegińska, Maja Nieruchalska, Roksana Komin, które w czerwcu ukończyły klasę VIII i opuściły szkołę podstawową.

Po części oficjalnej uczniowie udali się do klas na spotkania z wychowawcami.

D. Dera-KalinaSkip to content