Po nowym asfalcie przez Pustkowie

Droga przez Mikstat Pustkowie do Przygodziczek na trzech odcinkach otrzymała nową nawierzchnię asfaltową. Wykonano także ścinkę i utwardzenie poboczy.

Droga z Mikstatu przez Mikstat Pustkowie do Przygodziczek, do granicy z powiatem ostrowskim poprzednio była modernizowana dwa lata temu. Po ostatniej zimie konieczne okazało się wykonanie remontu na trzech odcinkach tej często uczęszczanej trasy, stanowiącej najkrótsze połączenie Mikstatu z Ostrowem Wielkopolskim.

Roboty drogowe rozpoczęły się w poniedziałek, 15 czerwca br. Na pierwszym odcinku o długości 300 m trzeba było wykonać ścinkę poboczy, utwardzić pobocza kruszywem oraz położyć na jezdni nową nawierzchnię mineralno-asfaltową. Takie same prace wykonano na odcinku drugim o długości 239 m oraz trzecim, który liczył 288 m. W sumie zmodernizowano drogę na długości 827 m. Prace wykonało Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych z Ostrzeszowa; kosz remontu wyniósł niespełna 108 tys. zł. Zadanie zostało sfinansowane z budżetu miasta i gminy Mikstat.

PK

 Skip to content