Po remoncie (DW 447) pora na obwodnicę

Trwają prace remontowe na drodze wojewódzkiej nr 447 na odcinku Antonin – Mikstat Pustkowie. Podczas wizyty w Mikstacie Krzysztof Grabowski, wicemarszałek województwa wielkopolskiego w towarzystwie burmistrza Henryka Zielińskiego mógł ocenić postęp robót.

Remont nawierzchni drogi wojewódzkiej nr 447 Antonin – Mikstat Pustkowie o długości  4,5 km (odcinek od 300 m do 4 km 800 m) obejmuje: odwodnienie remontowanej drogi, rekonstrukcję nawierzchni jezdni, mechaniczną ścinkę poboczy na szerokość 0,75 m oraz utwardzenie poboczy destruktem (pochodzącym z frezowania nawierzchni) o grubości 10 cm  i szerokości 0,75m. Zakończenie prac planowane jest na koniec listopada br.

Podczas niedawnej wizyty w Mikstacie Krzysztof Grabowski, wicemarszałek województwa wielkopolskiego razem z burmistrzem Mikstatu pojechał zobaczyć, na jakim etapie jest remont drogi wojewódzkiej 447. – Cieszę się, że prace przebiegają sprawnie i pogoda sprzyja drogowcom. Wygląda na to, że termin wykonania remontu zostanie dotrzymany – stwierdził marszałek K. Grabowski. – Przy okazji wizyty na drodze 447 podziękowałem panu marszałkowi, który zaangażował się, żeby ta droga została wyremontowana jeszcze w tym roku. Rozmawialiśmy także o budowie obwodnicy naszego miasta, o co od dłuższego czasu zabiegam. Mam nadzieję, że ta inwestycja, jakże ważna i oczekiwana przez mieszkańców, zostanie wpisana do kolejnego budżetu województwa wielkopolskiego. Prosiłem marszałka Grabowskiego, żeby poruszył tę kwestię na kolejnym posiedzeniu zarządu województwa wielkopolskiego – przyznał burmistrz H. Zieliński.

Mimo prowadzonych prac droga pomiędzy Mikstatem a Antoninem jest cały czas przejezdna; kierowcy powinni jednak cały czas uważać na graniczenie dopuszczalnej prędkości oraz wprowadzenie ruchu wahadłowego na niektórych odcinkach.

Przypomnijmy, że aktualnie na drodze wojewódzkiej 447 oprócz remontu nawierzchni drogi na odcinku 4,5 km pomiędzy Antoninem i Mikstatem Pustkowie, trwa także przebudowa przepustu w Antoninie, pomiędzy przejazdem kolejowym a skrzyżowaniem z drogą krajową nr 11.

PKSkip to content