Menu główne

Podziękowania za dobrą współpracę

Samorządowcy z powiatu ostrzeszowskiego podsumowali współpracę z administracją rządową w mijającej kadencji podczas spotkania z minister Katarzyna Sójką w siedzibie Ministerstwa Zdrowia w Warszawie. Miasto i Gminę Mikstat reprezentował w stolicy burmistrz Henryk Zieliński.

Na zaproszenie Katarzyny Sójki, minister zdrowia w miniony piątek, 10 listopada br. w siedzibie resortu zdrowia w Warszawie odbyło się spotkanie podsumowujące ostatnie 4 lata współpracy samorządów powiatu ostrzeszowskiego z administracją rządową. W tym okresie samorządy gminne i powiatowy pozyskiwały milionowe dotacje z funduszy rządowych na projekty inwestycyjne, głównie infrastrukturalne realizowane w latach 2019-2023 w Czajkowie, Doruchowie, Kobylej Górze, Kraszewicach, Mikstacie, Ostrzeszowie i powiecie ostrzeszowskim.

W spotkaniu z minister Katarzyną Sójką i kierownictwem resortu zdrowia uczestniczyli: Henryk Zieliński – burmistrz Mikstatu, Patryk Jędrowiak – burmistrz Ostrzeszowa, Urszula Kowalińska – wójt Doruchowa, Wiesław Berski – wójt Kobylej Góry, Henryk Plichta – wójt Czajkowa, Konrad Kuświk – wójt Kraszewic, Tomasz Maciejewski – przewodniczący Rady Powiatu Ostrzeszowskiego i Zofia Witkowska – wicestarosta ostrzeszowski oraz Kazimierz Kulikowski – kierownik ośrodka zdrowia w Mikstacie.

– To było spotkanie podsumowujące cztery lata naprawdę dobrej i owocnej współpracy, która przyniosła realizację wielu ważnych inwestycji oczekiwanych przez naszych mieszkańców i finansowanych w znacznej mierze z różnych funduszy rządowych. Ale to nie było spotkanie tylko kurtuazyjne, bo pani minister poprosiła także urzędników  Ministerstwa Zdrowia, którzy gotowi byli odpowiedzieć na wszelkie pytania związane z funkcjonowaniem służby zdrowia, z czego skorzystał zarówno doktor Kulikowski, kierownik naszego mikstackiego ośrodka zdrowia, jak i reprezentanci samorządu powiatowego – relacjonuje burmistrz Henryk Zieliński.

Red     

Uczestnicy spotkania w Ministerstwie Zdrowia: (od lewej, u góry) Wiesław Berski, Patryk Jędrowiak, Konrad Kuświk, Kazimierz Kulikowski i Tomasz Maciejewski; (na  dole) Henryk Zieliński, Urszula Kowalińska, Katarzyna Sójka, Zofia Witkowska i Henryk Plichta.
Uczestnicy spotkania w Ministerstwie Zdrowia: (od lewej, u góry) Wiesław Berski, Patryk Jędrowiak, Konrad Kuświk, Kazimierz Kulikowski i Tomasz Maciejewski; (na dole) Henryk Zieliński, Urszula Kowalińska, Katarzyna Sójka, Zofia Witkowska i Henryk Plichta.

 

Mikstaczanie w gabinecie ministra zdrowia: Kazimierz Kulikowski, Tomasz Maciejewski, minister Katarzyna Sójka i Henryk Zieliński.
Mikstaczanie w gabinecie ministra zdrowia: Kazimierz Kulikowski, Tomasz Maciejewski, minister Katarzyna Sójka i Henryk Zieliński.


Skip to content